Już na początku Mszy św. o 7.15 odczytałem intencję modlitewną, ponieważ w Słowie (Rdz 27,1-5.15-29) będzie przekaz o perfidnym oszukaniu biblijnego patriarchy Izaaka (hebr. יִצְחָק Jic'chak – „śmiech”). To syn Abrahama i Sary, ojciec Jakuba i Ezawa, który w starości stracił wzrok (prawdopodobnie z powodu zaćmy), a chciał pobłogosławić starszego syna Ezawa.

    Po jego wyjściu na polowanie Rebeka przebrała młodszego w jego szaty, a mężowi podała potrawę niby z polowania Ezawa.

- Jakże tak szybko mogłeś coś upolować, synu mój?

- Pan, Bóg twój, sprawił, że tak mi się właśnie zdarzyło.

- Zbliż się, abym dotknąwszy ciebie mógł się upewnić, czy to mój syn Ezaw, czy nie.

- Ty jesteś syn mój Ezaw?

- Ja jestem.

    Tak został pobłogosławiony Jakub zamiast Ezawa. Natomiast mnie diabeł podsunął zakłamanych braci, starszych w wierze...z dodaniem: "kochajmy się jak bracia, a liczmy się jak Żydzi".

    Na ten czas Pan Jezus musiał tłumaczyć się (Ewangelia: Mt 9,14-17) faryzeuszom dlaczego Jego uczniowie nie poszczą? Na to otrzymali odpowiedź: "Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć."

    Tak został pokazany fałsz braci starszych w wierze. Przykre jest to, że dotychczas nie rozpoznano w Panu Jezusie Zbawiciela, którego w bestialski sposób zamordowano! W Izraelu nie ma Boga Ojca. "Nie ma", bo jest niechciany, a to jest pokazane na naszych dzieciach...nierzadko mordujących swoich rodziców!

    Eucharystia ułożyła się w laurkę (podziękowanie za mój wczorajszy wysiłek), a później były piękne rozważania o Męce Zbawiciela z litanią do Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Ja w tym czasie wołam o miłosierdzie dla dusz zmarłych z mojej rodziny.

     W przebiegu tego dnia spotkają mnie zdarzenia...

1. Nie udała się Rewolucja Ulicznic to nasłano na nas Donalda Tuska („silnego tego świata”), który powinien mieć zabraną ochronę, bo sam pcha się na śmierć (słowa Jerzego Urbana)...głupio ubliża i próbuje ośmieszać przeciwników politycznych.

2. Zapisuję to, a w telewizji pokazują pełnych nienawiści do naszej ojczyzny: posłankę Wielgusową, Budkę, kolorowego "pastora" Roberta Biedronia oraz jego partnera Śmiszka, który zaczyna drzeć się w telewizji na rządzących. Przecież Stefan Niesiołowski powiedział: jak PiS wygra to będzie mógł robić sobie, co zechce.

3. Wejdę na blog prof. Jana Hartmana (www.polityka.pl Zapiski nieodpowiedzialne), gdzie 1 czerwca 2023 dał wpis: "PiS gra Żydem". Profesor jest bardzo wrażliwy na dyskryminację i wszędzie widzi antysemityzm, ale bezkarnie napada na naszą wiarę.

4. W ręku znalazł się artykuł w piśmie "Puls" lekarzy z mazowieckiego (listopad 2021 r.), gdzie ładnie pisze koleżanka Magdalena Flaga-Łuczkiewicz pełnomocnik ds. zdrowia lekarzy (psychiatra). Nie widzi przy tym, że zajmuje to stanowisko w Okręgowej i Naczelnej Izbie Lekarskiej...podobnie jak Rzecznik Praw Lekarzy. Wyjaśnienie jest jedno: biorą tam działaczy z łapanek.

     Osobiście byłem u niej na wizycie. Nabrała mnie, ponieważ reklamowała się jako pomagająca skrzywdzonym lekarzom. Zapłaciłem 170 zł, a nie zamieniła ze mną słowa, bo w tym czasie przepisywała brednie swoich koleżanek. 

5. Przypomniał się podział majątku po zmarłych rodzicach. Siostrzyczki "zasiedziały się" w oczekiwaniu na moją śmierć. Co w takim razie można powiedzieć o obcych?

6. Oglądałem też reportaż z więzienia...

7. W ręku mam "Gościa niedzielnego" z 12 listopada 2006 r. z art. "Doktor śmierć "...

                Doktor Śmierć

8. Jeszcze propaganda "pana życia i śmierci" poddanych (bożka)...takim też był Hitler, a przez to wiesz jak kończą czarcie pomioty.

                             Kim Jong Un 

9.  Przykre jest to, że Patriarcha Cyryl błogosławi obecne działania W. W. Putina na Ukrainie...z równaniem wszystkiego z ziemią!

                                                                   Patriarcha Cyryl

   Przepłynął cały świat fascynujących się mocarzami, bandytyzmem i sadyzmem, a nawet barbarzyństwem...

                                                                                                                                     APeeL