Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Święta Wojska Polskiego (14-15.08.2023)

       Ze względu na zapowiadany upał postanowiłem ominąć Mszę świętą za ojczyznę (o 10:15). Jak się okaże będę miał szczególną intencję modlitewną, którą odczytam natychmiast po wyjściu do kościoła na nabożeństwo o 7:00. Musisz zrozumieć osamotnienie dusz cierpiących w Czyśćcu. Przecież wiele z nich mogło przeklinać swój los, a nawet Boga Ojca.

    Zważ, że zdarzenia życiowe mają nierozłączną formułę fizyczno-duchową. Niewierni wskazują na świeckość państwa czyli rządzenie i postępowanie według woli wybrańców. W mojej łasce ogłaszam "wszem i  wobec", że to oznacza nieposłuszeństwo Bogu Ojcu.

   Zarazem trzeba podkreślić, że odczytywanie Woli Stwórcy jest trudne, ponieważ księciem tego świata jest Belzebub, którego ludzkość nieświadomie neguje, a nawet wyśmiewa. Właśnie trafię na film. dok. o jego wyznawcach!

                                                             Wniebowzięcie NMP

                                                                                Wniebowzięcie NMP

    W tym miejscu prosi się też wspomnienie Matki Bożej Zwycięskiej i księdza Ignacego Skorupki, który nazajutrz po odprawieniu Mszy świętej 13 sierpnia 1920 roku  i wyspowiadaniu żołnierzy 236 pułku piechoty zginął w Ossowie.

                                                                  Ossów ks. Skorupka

    Stało się to w przeddzień bitwy zakończonej zwycięstwem wojsk polskich nad bolszewikami (zwanej "Cudem nad Wisłą"). To była ewidentna Opatrzność Boża! Zginęło 4.5 tys. Polaków i 20 tys. bolszewików.

     Od Ołtarza św. popłynie relacja (1 Krn) o przeniesieniu Arki Pańskiej na przygotowane miejsce, gdzie przy ówczesnej celebracji "ustawiono ją w środku namiotu, jaki rozpiął dla niej Dawid". Dzisiaj taką moc daje Duchowe Ciało Pana Jezusa (Eucharystia).

                                                               Moc Arki Przymierza

    W wizji z Apokalipsy (Ap 11, 19a; 12,1-3-6a): "Świątynia Boga w niebie się otwarła" z ukazaniem się Arki Jego Przymierza w której przechowywano: laskę Aarona, dzban z manną i dwie kamienne tablice z tekstem Dekalogu!

                                                              Apokalipsa już trwa

                                                                              Przekaz 1252 Żywy Płomień

    Eucharystia przewijała się w ustach i sprawiła ekstazę. Pozostałem sam w kościele kontynuując wołanie za dusze ofiar walczących o naszą ojczyznę...opluwaną dzisiaj przez obcych i "samych swoich". Ci ludzie lubią władzę z poczuciem złudnego bezpieczeństwa, które można uzyskać tylko w Opatrzności Bożej.   

   Wracałem do domu przez puste miasto kontynuując moje wołanie do Boga Ojca. Tak niespodziewanie zostałem zaprowadzony pod figurą Matki Bożej Niepokalanej, która jest przy naszym bloku. Tam płynęła "św. Agonia" Pana Jezusa z Jego słowami na krzyżu...zakończona koronką do pięciu Świętych Ran. W łagodnym chłodzie i ciszy - z pukaniem dzięcioła dobierającego się do korników - nikt mi nie przeszkodził.

     Jakże dobry jest Pan, bo dopiero zbudził się ranek, a ja już tak wiele przeżyłem. Nie zmarnuj mojego świadectwa przekazanego z duszy zjednanej ze Zbawicielem!

                                                                                                                       APeeL