Przed Mszą św. o 6.30 wzrok przykuły ulotki wyborcze do lokalnego samorządu z informacją o spotkaniu o 17.00 z posłem PiS-u wspierającym kandydatów z tej partii. Szatan natychmiast przeniósł mnie (w wyobraźni) na to spotkanie, gdzie mam przekazać swoja krzywdę doznana w Izbie Lekarskiej z wręczeniem spisu bezeceństw kolegów przebranych w białe fartuchy.

    Rozproszenie trwało także na początku spotkania z Panem Jezusem. Przebudziło mnie "spojrzenie" s. Faustyny z obrazu, który mam nad moim miejscem w kościele. W tym czasie kapłan poprosił Boga Ojca o dar przebaczenia dla nas. To naprawdę jest wielka łaska Boga, bo Szatan w swojej nienawiści szkodzi nam na wszelkie możliwe sposoby!

     Podsuwaniem dochodzenia swego, odwet, zemstę aż do unicestwienia "wroga" czyli brata ziemskiego. W "Ojcze nasz" mówimy (chyba na wiatr): "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy swoim winowajcom".

     Mass media pokazują krzywdzenie innych na całym świecie: stalking, nagrał filmik o nagiej żonie i rzucił w eter na cały świat, kupił od dewelopera źle zbudowany dom, ofiary zamierzonych stłuczek, to nie ma końca.

     Demoniczną zemstę widzisz na całym świecie: od pomówienie, prowokacji do zaszczucia, wtrącenie do więzienia...także za innego aż do zamordowania z ruską zawziętością. Wieczorem będzie to pokazane w filmie dokumentalnym "Oprawcy z Katynia" (Francja/Polska 2020) w TVP 1 o 22.30. Dalszym ciągiem tej operacji był zamach w Smoleńsku.

     Pan Macierewicz udowadniał wybuch w skrzydle samolotu. To głupota, bo dzisiaj możesz zaburzyć komunikację z lotniskiem, stworzenie sztucznej mgły i krzykiem "odchodź, odchodź", aby wszystko zwalić na pilota. Za taką precyzję Donald Tusk chciał podziękować W. W. Putinowi "piąstkami" i błyskiem w oczach. Czego się boi, bo skasował komisję powołując w to miejscu szereg innych.

     Czym różni się "elegancja - francja" w takim zamachu od ludobójstwa na Palestyńczykach, walce bratobójczej (Hutu i Tutsi), a bliżej na Ukrainie, gdzie wcześniej Stalin zagłodził 4 miliony tych braci. Dodaj do tego in vitro i aborcję o które zażarcie walczą czerwone dziewuszki...pokazuje się z nimi Robert Biedroń.

     Władza nad światem miesza ludziom w głowach...to wielka drabina zwiedzionych przez Szatana. Na jej dole jest Kargul i Pawlak, a trochę wyżej Donald i Jarek. Obdarowani czują się panami swojego życia oraz poddanych! Przy takich kręcą się pragnący służyć swojemu przełożonemu, ale o Bogu Ojcu nawet nie wspomną! Cóż to da, gdy stracisz na duszy? Żyje taki jak pan, a po śmierci zdziwi się, że jest nikim..."nie znamy takiego"! 

       Wczoraj Żydzi byli zadziwieni uzdrowieniem niesprawnego od urodzenia, a dzisiaj Piotr mówił do nich (Dz3,11-23): dlaczego dziwią się wezwaniem i powołaniem prostego rybaka, a w moim wypadku lekarza?

     Psalmista wołał (Ps 8,2.5-9): Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie! (...) Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz (...) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów (...) wszystko złożyłeś pod jego stopy (...)".:

      W Ewangelii (Łk 24,35-48) "Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam! Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha (...) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem". głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego".

     Eucharystia przewijała się do przodu i sprawiła ekstazę, a wówczas musisz zamknąć oczy, chwytasz twarz w dłonie i chcesz tak trwać wielbiąc Boga milczeniem z uniesioną duszą. Dzisiaj stan zjednania z Duchowym Ciałem Pana Jezusa będzie trwał dłużej.

      Nie poszedłem na spotkanie wyborcze, bo cóż mnie to obchodzi? W to miejsce wołałem do Boga Ojca - w mojej 1.5 godzinnej modlitwie przebłagalnej - towarzysząc w ruchu rozgrywającym mecz piłki nożnej.

     Falami napływała Obecność Boga Ojca wywołująca krzyk dziękczynienia za wszystko z pragnieniem przebaczenia wszystkim, którzy skrzywdzili mnie w życiu. Sam z siebie nie możesz tego uczynić, bo Szatan zalewa nas nienawiścią i to w kościele. Nie ma zabronionego tam wstępu...

                                                                                                                               APeeL