W drodze na Mszę Św. wzrok zatrzymywali znajomi, siwiejący i marniejący w oczach. Dzisiaj, gdy edytuje ten zapis (15.03.2019) wszyscy wokół zestarzeliśmy się i każdy jest niepewny jutra. Dla mnie jest to przybliżanie do spotkania z Panem Jezusem.

   Zdążyłem na Mszę Św. o 6.30 i zawołałem: „Och! Jezu mój! jeszcze jeden dzień bliżej Ciebie”. Dziwne, bo kilka razy już tak wołałem. Tak jest prawda, bo każdy dzień przybliża nas do Ojczyzny Prawdziwej (Nieba), ale tylko garstka w to wierzy.

   Psalmista na ten moment woła (Ps 30): „Sławię Cię Panie, bo mnie wybawiłeś”. Natomiast Pan Jezus uzdrawia syna urzędnika królewskiego. Po Eucharystii wołałem „Tato! Tato!”, a pokój zalewał serce.

   W przychodni trwała normalna „młócka”: nawał, kłótnie. Diabeł ma niezły zestaw sztuczek...”R-ka” przywiozła do mnie zawał serca! Po pewnym czasie mąż przybył z umierającą żoną. Jedni wzywają do bólu palca, a inni nie widzą u najbliższej osoby śmierci w oczach.

    Kiedyś trafiłem do pacjentki, która spadła ze schodów, miała ciężki uraz mózgowo-czaszkowy i złamanie nogi, a wzywano do stłuczenia nogi! Dodaj do tego słabnących, telefony, wpadających i kłócących się, normalnie chorych z powodu infekcji, potrzebujących wypełnienia dokumentów...tak będzie aż do ostatniej chorej, której właśnie osunięto macicę z przydatkami!

   Koleżance laryngolog zmarł nagle mąż (chirurg), przed 2 tygodniami ojciec, a dzisiaj matka. Napłynęło, że mam iść na ponowną Msze św. za wtorek (wypada dyżur w pogotowiu). Znajomy organista leży na R-ce z zawałem...

   Przepływa świat: 6 miesięcy po ataku na WTC, dzieci w Łodzi chorują na gruźlicę, zagrożenie atakiem jądrowym, wojny (Palestyna/ Izrael), zawały i ciężkie choroby oraz codzienne wypadki komunikacyjne. Trafiłem na wykonanie wyroku przez mafię, właśnie wchodzi niewiasta, niewygodny świadek. Odłączają też ciężko chorego od respiratora.

   Dzisiaj miałem w ręku dodatek „Płatni mordercy”, a teraz, gdy to edytuję (marzec 2019) w Nowej Zelandii, w meczecie doszło do zamachu terrorystycznego. Przeciwnik imigracji (inwazji) islamistów wystrzelał ok. 50 osób, a drugie tyle zranił...

                                                                                                                        APeeL