Tuż po wstaniu padłem na kolana i poprosiłem Boga, aby był ze mną...Ducha Św. aby pomógł w zapisach i Pana Jezusa, bo pragnę z Nim współcierpieć w ramach odczytywanych intencji modlitewnych.

    Te dwa dni (24-25.10) będą dobre, bo opracuję i przepiszę 13 dni dziennika z sierpnia 1997 r. Dzisiaj było ich pięć i co do minuty trafiłem na pogrzeb sąsiada z którym często żartowaliśmy (z trudem chodził po udarze).

    Szkoda, że całkowicie odwrócił się od Boga, a ja nie wiedziałem o tym, bo - zawiózłbym go do kościoła po prośbach o powrót - do naszego wspólnego Ojca Prawdziwego.

    Zapamiętaj i przekaż to innym, że Bóg nigdy nie opuszcza tych, którzy zapominają o nim, bo jest w każdym z nas (dusza). Dlatego nic nas tutaj nie zadowoli, bo dusza pragnienie powrotu do Boga Ojca. Wszystko tutaj to pozory, a zrozumiesz to w chwili smutku i opuszczenia...

    Nie możesz żyć dla żony (jest taki w mojej rodzinie), a nawet dla dzieci, które po dojrzeniu...jak Adam i Ewa zaczynają się buntować (Bóg pokazuje nam Swoje cierpienie). Nawet nie wspominam o życiu dla piesków i kotków, sportu, a wreszcie kart i wódki (kłania się "czerwony gwiazdor" Wiśniewski)...sam wiele lat tak żyłem i mogło się to skończyć śmiercią!

   W czytaniach padły słowa Pana Jezusa o Eucharystii dającej życie wiecznej duszy. Po Mszy św. od Pana Jezusa dostałem różyczkę, która została na posadce. To był dobry czas, bo znajomy zmienił mi figurkę Zbawiciela na krzyżyku z Ziemi Świętej, który znalazłem w nawie bocznej naszego kościoła...pomodlę się za niego w ramach intencji; za złote rączki.

   Podczas opracowywania zapisów z 1997 r. trafiłem na karteczkę ze słowami Pana Jezusa do Vasiliki ("Prawdziwe Życie w Bogu" t. VI zapis z dnia 30.05.93), a to zarazem do mnie; "Ja i ty jesteśmy zjednoczeni. Ten, kto jest ze Mną zjednoczony /../ idzie drogą Kalwarii...staje się częścią tej Ofiary." Mam iść za Panem do Doliny Śmierci, aby szukać martwych duchowo...wyciągać ich z grobów i przyprowadzać do Domu Boga.

    To zarazem naprowadziło mnie na intencję modlitewną tego dnia. Tuż przed nabożeństwem różańcowym z przyjęciem Eucharystii i błogosławieństwem Monstrancją zaatakował mnie Szatan...

   Opiszę przebieg takiego ataku, bo zawsze jest tak samo; kręciłem się w pewnym pobudzeniu ("nie wiem, co mam robić"), napłynął "humor" w którym żartowałem z żony, że "będę się z nią gimnastykował, a nawet tańczył artystycznie, itd.).

    Po jej wyjściu trafiłem na blog Jana Hartmana (Polityka.pl), gdzie 23.10.19 napisał; "Jak pokonać Dudę? Mam pomysł". Straciłem czas na pisanie komentarza, którego nie edytowałem; Jan Hartman na prezydenta wszystkich...

   Nie mogłem pokonać ataku demona jeszcze po Eucharystii, która jednym brzegiem przylgnęła do języka ("ugryź się w język"). W domu napadło mnie pragnienie picia mleka oraz śmiertelna senność z bólem głowy, a przez 1.5 godziny nie mogłem zasnąć nawet na sekundę. Bardzo chciałem wyjść, odczytać intencję z odmówieniem mojej modlitwy. Dobrze, że się przełamałem...

   Podczas wołania do Boga serce rozrywał ból, bo dużo ludzi z mojego otoczenia całkowicie zapomniało o Bogu Ojcu...tak jest w całej mojej rodzinie, otoczeniu, obdarowanym mieście, a dalej w ojczyźnie z opętanymi seksem, władzą i złotem.

   Nikogo nie obchodzi życiu po śmierci, rozliczenia, itd. Nic nie dają rozmowy z takimi, bo są martwi duchowo i zachowują się jak głupie dzieci...

                                                                                                                                 APeeL

 

 

Aktualnie przepisane (skróty)...

18.08.1997(p) ZA TYCH, KTÓRYM TRUDNO POZBYĆ SIĘ POSIADANIA

    Zerwałem się ze snu z sercem napełnionym strachem, słabością i wyrzutami sumienia. Wychodzę do Domu Pana, a w myślach niechęć do śledzących...już na nogach jest „bardzo stary człowiek”.

    W kościele proszę Pana Jezusa, aby był ze mną...chodzi o odmianę mojego życia, bo bardzo ciężko pracuję, a „obdarowywanie” sprawia tracenie czystości. Pan Jezus w Ew. Mt 19. 16-22 zaleca ubóstwo, rozdanie majątku.

    /../  W prasie w oko wpada list o bogaczach: Sekule i Kołodce. Nie udał się odpoczynek na działce, bo trwa plaga komarów. Wieczorem napłynęło wielkie pragnienie wołań za tych, którym trudno porzucić posiadanie.

   Wzrok zatrzymywały piękne niezamieszkałe domy...jako lokata kapitału. Obok każdego samochód. W radiu Maryja popłynie pieśń o potrzebie oddania wszystkiego, a w „Rycerzu Niepokalanej” trafiam na art. o dr Judymie.

    Przypomni się czas, gdy przez rok nic nie brałem od chorych, ale na wywieszce pisano, aby nie przynosić (wymieniono różne dary, w tym jajka i kiełbasy. Dzień zacząłem od lęku, a teraz mam wielką radość Boża w sercu. Dziękuję Bogu za ten czas... 

                                                                                                                   APeeL

 

17.08,1997(n) ZA TYCH, KTÓRZY NIE ODPOWIADAJĄ NA BOŻE WEZWANIE

    Zerwałem się ze snu. Napłynął obraz Rumuna śpiącego z dzieckiem, a w myśli „nie mają gdzie głowy położyć". Pan Jezus także nie miał domu i często spał byle gdzie.

    Teraz, gdy to opracowuję skurcz chwycił serce, bo wprost nie chce się wierzyć jak Syn Boga naszego został uniżony. Właśnie tysiące tysięcy ludzi w Japonii straciło dach nad głową (trzęsienie ziemi, tsunami i katastrofa nuklearna).

    Na tym tle widzę swoje obdarowania, a także sytuację mojej rodziny: siostrę porzucił mą, a druga żyje w związku nieformalnym. Przepływają porzucający małżeństwo i porzuceni. Ile jest tego cierpienia. Z Zakopanego płynie festiwal, gdzie góral żartuje, że Panu Bogu udały się dwa zwierzęta: konie (zawody wozaków) i baby! Tańczą ludzie z różnych krajów, a moje serce zalała miłość Serca Boga, miłość do wszystkich ludów świata.

   Bóg nie patrzy wg naszych kryteriów: brzydki to go nie lubimy, a ładny budzi sympatię. Tak właśnie Żydzi podchodzili do Pana Jezusa i dalej trwają w tym. Teraz popłakałem się, ponieważ w art. w dodatku do „Gazety wyborczej” przeczytałem zdanie, że; ”Pan Jezus czekał na mnie”. Przepływa moje życie: dzieciństwo i pogaństwo. „Panie Jezu wybacz!”. /../ 

     Przypomniał się poranek, gdy matka wołała na swoje dziecko. Jakże to wszystko pokazane. Bóg tak właśnie woła do nas i cierpliwie czeka na nasz powrót. Wyszedłem na modlitwę,  księżyc, a  pogoda jak na pustyni. W dzień był skwar, a w nocy będzie 5 stopni.

   Wołałem do Boga w mojej modlitwie w intencji dnia z prośbą o ułożenie mojej pracy i życia, abym nie skończył źle i nagle. Teraz, gdy to opracowuję mogę powiedzieć, że wszystko się sprawdziło: zostałem uwolniony od pracy, przeżyłem swój czas, codziennie uczestniczę w dwóch nabożeństwach i w radości służę Bogu.

    Napływa, aby czytać „Vox Domini”, gdzie trafiłem na opis życia pielęgniarki Rozalii Celakówny. Tam padły słowa do mnie; "Moje dziecko oddaj Mi się cały. Świat nie da ci szczęścia. Stworzenia nie zaspokoi twojego serca. Twoje serce może zaspokoić tylko Bóg. Składaj Mi wszystko w ofierze”.

   To najprostszy program mojego życia: oddać się całkowicie Stwórcy, żyć tylko dla Niego i Jemu ofiarować wszystkie cierpienia, a szczególnie niezasłużone.

   Naprawdę tak się stało i to wiem. Bardzo trudno znoszę ludzkie myślenie i rzadko kogoś akceptuję, bo mówiących z serca o Bogu jest garstka. Naprawdę w Bogu mam szczęście i ukojenie. Oddałem się Panu całkowicie.

    Tak doznałem prawdziwego szczęścia już tutaj na ziemi. Ponadto mam świadomość istnienia po śmierci. Wiem, że Bóg mnie poprowadzi, bo pragnę wykonywać Jego Wolę. Właśnie pokazują ofiary wypoczynku. Dziękuję za ten dzień...

                                                                                                                         APeeL

 

16.08.1997(s) ZA DAJĄCYCH OPIEKĘ

św. Rocha

    Napłynął obraz sąsiadki-pielęgniarki, która opiekowała się niepełnosprawnym mężem po urazie głowy (wypadek). W tym momencie znam już intencję modlitewną dnia, a przypomniało się, że dzisiaj jest św. Rocha, patrona naszej parafii!

   Przesuwają się błogosławieni i święci, którzy pomagają nam w różnych sprawach oraz instytucje: PZU, ZUS oraz opieka społeczna. Jakie natchnienie otrzymała żona, że kupi mi później książkę „Święci na każdy dzień”? Z przodu autobusu zauważyłem matkę z dzieckiem, a za oknem wóz „Security”. Na przystanku pomagałem wyjść dziadkowi o kulach, a podobnemu wejść do pojazdu.

      Jakże potrzebna jest opieka nad światem, który chce zniszczyć Szatan. Dlatego ważna jest funkcja ONZ oraz Objawienia Matki Bożej. Łzy zalały oczy, a na ten moment będę rozmawiał z ochroniarzem. Płynie moja modlitwa, a z wystawy sklepowej „patrzy” kotwica, koło ratunkowe oraz łańcuchy cumujące! W oddali wieża kościelna z krzyżem.

    Trafiliśmy do kościoła św. Jacka. Komunia św. w intencji dnia, ale okaże się, że także za żonę, która wymodliła moje nawrócenie oraz zerwanie z piciem alkoholu. Psalmista w Ps 16 wołał ode mnie; "Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie. /../ Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy, On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje." Za mną siedziała zakonnica z niepełnosprawną dziewczynką. Nie mogłem wyjść z kościoła. Popłynie koronka w intencji żony i tego dnia. /../

    W radiu Maryja trafiłem na dyskusję o władzy okupacyjnej. Nic nie zrobili dla powodzian, a teraz działają chaotycznie. Na koniec czytam „Dzienniki” Stefana Kisielewskiego, gdzie opisuje agenturę („opieka”). Pomylił się pisząc, że co drugi Polak jest agentem. Jest ich więcej (bolszewicy) w zależności od „zagrożenia” ze strony prawych Polaków...

                                                                                                                               APeeL

 

12.08.1997(w) ZA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY

    Po przebudzeniu o 4.00 czytam tyg. „AVE”, gdzie jest zalecenie, że katolik nie może współdziałać z komunistami (być w ich partii). Kolega należy do PSL (koalicja z SLD) i na pewno uważa, że to nic takiego. Hasło tej fałszywej partii to „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wracają czasy szkolne, gdy musiałem uczyć się rosyjskiego, a teraz SLD skasowało naukę religii w przedszkolach.

   W pracy był nawal, ale wielu zrezygnowało z czekania i udało się skończyć o 14.00. Płynie modlitwa, a później koronka, bo znam już intencje, która wynikła z przebiegu dnia:

  •  nauczycielce wydałem zaświadczenie do pracy, a nie mam takiego uprawnienia
  •  budowlańca poratowałem zwolnieniem lekarskim, ponieważ brak pracy
  •  pomyliłem się w napisanym zwolnieniu lekarskim
  •  pędziłem fiacikiem bez dokumentów
  •  brałem „dary” od chorych...także biednych!

    Ból zalał serce, bo wielka jest moja nędza i nie szła modlitwa, bo znalazłem się wśród biednych, samotnych, uwięzionych, oddalonych od domów i rodzin oraz ofiar strasznych wypadków, wybuchu w bloku na Ukrainie, robotników w Chinach, Indiach, Egipcie. /../

    .

                                                                                                                             APeeL

 

 

11.08.1997(p) ZA ZATROSKANE SERCA MATEK

    W śnie rozmawiałem po angielsku z nieznajomą kapłanką. Ludzie wokół śmieli się. Dziwne, bo dzisiaj, gdy to opracowuję podano wiadomość o odchodzeniu kapłanów z Kościoła Ewangelickiego, ponieważ zaczęto tam wyświęcać kobiety oraz gejów!

   Napłynęła bliskość Pana Jezusa oraz Matki Najświętszej. Wzrok zatrzymała figurka ze Zbawicielem upadającym pod krzyżem. Moje serce zalało zatroskanie o innych, chorych i moją rodzinę. To jest nieprzekazywalne. To łaska współcierpienia z Bogiem, z Jego Najświętszym Sercem zatroskanym o wszystkich na ziemi.

    Zrozum ogrom tego cierpienia Boga naszego. Przypomina się moje upomnienie przeklinającego, bo zadaniem każdego z nas jest świętość. z telewzji płynęły obrazy strasznych zniszczeń popowodziowych.

    Nie wiedziałem, że dzisiaj będzie tak wielki nawał chorych. Serce zalewała wzmacniająca słodycz Boża, a to zapowiedź ciężkości. Dzisiaj, gdy jestem na emeryturze nie mam tej łaski, bo na co dzień zbyteczna. Z radia popłynie piosenka M. Fogga o sercu matki: „jedynie serce matki o wszystkim dobrze wie”. Łzy zalały oczy przy pacjentce. Jeszcze nie wiedziałem, że to początek intencji modlitewnej dnia.

    Jakby na ten moment przyszła starsza pani, której właśnie zmarła córka z powodu przerzutów nowotworu (35 lat). /../

      Święta Hostia całkowicie przemieniła duszę, która powtarzała tylko Imię Jezus z ofiarowaniem tego dnia za serca zatroskanych matek. Pragnę odmówić c. radosną różańca, ale nie pasuje, ponieważ żona zmartwiła się telefonem od córki...musi pojechać do szpitala (wywiad).

    Właśnie spotkałem matkę z córeczką, którą strasznie pokąsały komary. Jak Pan Bóg to wszystko układa. Ile trosk mają serca matek. Wołałem za dzieciątka adaptowane. Wyobraź sobie cierpienie kobiety pragnącej macierzyństwa.

                                                                                                                                APeeL

 

10.08.1997(n) ZA WPROWADZONYCH W BŁĄD

    Nagle napłynęło pragnienie bycia na Mszy św. ale w pobliżu nie ma kościoła. W takim momencie rozumiesz łaskę posiadania świątyni. Wyobraź sobie, że mieszkasz w Warszawie na Starówce, gdzie jest wiele kościołów...

   Łzy zalały oczy z powodu otrzymanych łask na tym zesłaniu (poprawczaku). W tej radości odmawiam dziesiątki różańca: „Narodzenie Pana Jezusa i Ofiarowanie Pana Jezusa”, a w tym czasie w telewizji pokazują obrazy z Jerozolimy. Jan Paweł II mówił o Eucharystii, która przemienia nas i otwiera Niebo! 

   /../ Tak jest z powracającymi świętymi, którzy otrzymują wieniec chwały! Właśnie s. Faustyna pyta: czy zostanie świętą? Nigdy nie spodziewałem się, że to pragnienie zrodzi się także w mojej duszy.

    Dla Boga największą wartość ma dobrowolna śmierć męczeńska. Nie oznacza tego sama śmierć, gdy chrześcijanin kochający życie zostaje zabity w czasie napadu. Płynie psalm „wszyscy zobaczcie jak nasz Pan jest dobry”.

    W drzwiach kościoła wzrok zatrzymały korniki. Maleństwa, które mogą zniszczyć drzewo dębowe. Trafiam na śpiew „Jezu ufam Tobie”. Ból zalał serce z którego wyrwała się prośba, aby Pan Jezu przybył do mnie w godzinie śmierci.

   Czas Komunii św. a wielu wychodzi. Dla nich spotkanie z Panem Jezusem już się skończyło. Łzy zalały oczy. „Liczę na Ciebie, Ojcze. Liczę na miłość Twą [...] na Twą ojcowską dłoń [...] liczę na każdy dzień [...] będziemy zawsze razem, będziemy zawsze blisko”. Popłakałem się, padłem na kolana, a proboszcz już czytał ogłoszenia parafialne. Nędza nasza jest porażająca.

   Dzisiaj gdy to opracowuję on już wie, co oznaczała Komunia św. i nic nie pomoże paląca się dzień i noc lampka przed jego tablicą oraz zawsze świeże kwiaty (kult parafian). Wie też, że kult należy się tylko Panu naszemu. Na pewno wstydzi się tej tablicy i wiecznej lampki, ale cóż może zrobić. Piszę to dla innych proboszczów, którzy stawiają sobie pomniku już za życia.

    Tak właśnie jest w mojej Izbie Lekarskiej w W-wie przy Puławskiej 18. Wchodzisz, a wita cię wielki napis na sklepieniu ("łuku tryumfalnym"), że ten budynek (także z moich składek) zakupił prezes lekarz Andrzej Włodarczyk. To wielkie pieniądze, a to zawsze budzi pokusy.

   Dzisiaj czytano list w którym zawiadomiono, że czerwony Sejm RP skasował naukę religii w przedszkolach. Trwa śmiertelny bój o dusze ludzkie. Wielka jest moc fundamentalizmu ateistycznego (laickiego)...demokracji stojącej na lewej nodze. Nie wiedziałem, że to będzie trwało i kwitło.

    Rozmawiałem z sąsiadem, katolikiem omamionym przez Szatana, który twierdzi, że „każda wiara jest prawdziwa”. Właśnie płynie relacja z Taize, ale prowadzący sam mówi, że z ekumenizmu zostały tylko zapisy. Kapłan katolicki rozmawia z popem.

    Mamy tego samego Boga Objawionego, Jedynego Prawdziwego Ojca, który dał nam Cud Ostatni...Eucharystię, Ciało Syna Swego. Innego cudu już nie będzie. Można wracać do otwartego Nieba, ale ilu pragnie tego? Ten cud wielu wyśmiewa, a katolicy lekceważą ten dar! Nie będziesz miał w sobie życia i nie wejdziesz do Królestwa Niebieskiego bez spożywania św. Chleba. /../

      Nagle ujrzałem wielkie oszustwo: okupację hitlerowską zamieniono na bolszewicką, a to był „patriotyzm”, który teraz jest demokracją. Ilu nabrano, a ilu jeszcze jest sercem w tamtych podłych czasach, bo mieli chleb jak Żydzi w Egipcie. Ilu czci nadal bożka Baala? Ilu wprowadza w błąd „życie rozrywkowe lub telewizyjne", a nawet budowa domu, który staje się bożkiem... 

   W telewizji opanowanej przez okupantów trwa propaganda sukcesu. Nagle ustąpiła powódź: nie ma już strasznych obrazów, ofiar i poszkodowanych na całe życie, a sprawiła to cudowna różdżka nowej rady nadzorczej (czerwonych demokratów). Dlaczego Pan pokazuje mi ten bój o prawdę, a także o Prawdę?

   Tylko nie mów mi, że jest to dziennik duchowy, że trzeba się modlić, ale w „komórce”, bo wiara to sprawa prywatne i nie wolno jej mieszać z polityką. To dlaczego „Polityka” zajmuje się zaleceniami dotyczącymi seksu w małżeństwach katolików? Co ich obchodzi alkowa katolików?

   Dlaczego nie mówi się o tym, że w UE zamknięto 80 cukrowni (u nas dwadzieścia), a wskutek nieurodzaju „gdzieś tam” brak cukru w hurtowniach, a w sklepach zdrożał prawie dwukrotnie? Tak jest, gdy zdejmuje się krzyże i ukrywa wszystko przy pomocy „afery Dubieneckiego”.

   Pan Bóg widzi te wyczyny pogan i krzywdę biednych. Każdy otrzyma zapłatę w odpowiednim czasie. „Gazeta wyborcza” pisze o świętości zwłok...Bieruta! Jego grób nadal zajmuje centralne miejsce na Powązkach. Redaktorzy nie wracają do Boga i zajmują się zgnilizną!

                                                                                                             APeeL