Syn pogniewa! się na nas, bo wczoraj nie wpuszczono go na film od lat 18 („Muchę"), a ma lat 14. Rano zniknął. Wiedział, że wyjeżdżamy na Gubałówkę przez Butorowy Wierch. Nie miał pieniędzy. Wszedł na Gubałówkę...

   Spotkaliśmy go na szlaku - był spragniony (duży upał). Miałem płyn, który wypił jednym tchem. Wszyscy byliśmy szczęśliwi i wstąpiliśmy do kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

    Czy nie jest tak też z nami, bo z powodu różnych spraw obrażamy się na Boga Ojca. Ja jestem tego przykładem, bo przez tyle lat żyłem bezbożnie.  Czy nie jest tak w momencie naszego powrotu z tego zesłania ("na swoje"), aby czynic ziemię sobie poddaną. Przy okazji w pocie czoła będziesz orał. 

    Pan wysłuchał wołania pacjentek i nie poszły na marne zamawiane za mnie Msze św. Teraz zbliża się czas mojego powrotu do Boga Ojca…z moim przystąpieniem do Sakramentu Pojednania. Jak wielka będzie wówczas nasza wspólna radość...

   Wielu uważa, że wszystkie religie są przyczyną zła na ziemi. To prawda, bo religią jest też bezbożność, życie tylko tym światem z późniejszym zakopaniem jak zdechłej świni.  

- Jak odróżnić wierzącego od niewierzącego? 

- Człowiek wierzący otrzymał łaskę wiary. Niewierzący nie jest winien, że nie wierzy. Musi tylko otwierać się z dobrą wolą w swoim sercu i cierpliwie czekać na tą łaskę!

- Jak wyrazić krótko naszą wiarę i wiarę?

- „Bóg jest Miłością"!

   Łatwo zrozumiesz na przykładzie. Dyskoteka. W kącie sali siedzi brzydka dziewczyna, ale ona jest bardzo atrakcyjna jako człowiek...ty piękny idziesz do niej i tańczysz z nią...podobnie jak z wszystkimi innymi. Nie z litości, nie dla własnej chwały, że „obtańcujesz brzydkie”, ale robisz to autentycznie z czystej przyjaźni.

   Nagle stwierdzasz, że ta dziewczyna b. dobrze tańczy, jest miła i mądra. Chodzi o to, że głównym celem dyskoteki jest zabawa. Ty masz dar - urodę, który rozdzielasz innym (jako nie twój). Jest to proste i trudne!

   Łatwiej pojmiesz to, gdy zostaniesz szefem dyskoteki - wówczas będziesz cieszył się z takich tancerzy. Jeszcze łatwiej pojmiesz to, gdy będziesz ojcem tej dziewczyny...dalej Ojcem wszystkich dziewczyn, a w końcu Ojcem nas wszystkich!

   Nie ma Boga? Taki mądry jesteś, a nie widzisz cudu stworzenia...wszystkiego! Pokażą ci to po czasie (śmierci). Śmierć to zakopania jak pieska i kotka, świni lub karalucha? To wprost jest oszołmienie przez Przeciwnika Boga Ojca!

                                                                                                                  APeeL