Tuż po północy zostałem zbudzony i zaproszony do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w kościele (Jerycho Różańcowe), gdzie odmówiłem całą modlitwę w intencji mojej ojczyzny (z 08.10.2021 za palantów politycznych).

   Później zeszło z zapisem i edycją wczorajszego dnia. Wcześniej nastawiłem budzik, ale wyłączyłem z pozostawieniem tej decyzji mojemu Aniołowi...tak znalazłem się na Mszy św. o 7.00.

    Zdziwisz się moją relacją, ale tak jest u negujących istnienie świata nadprzyrodzonego, a przez to życia po śmierci i to w Królestwie Bożym. Wyobraź sobie teraz posłusznego króla, premiera lub prezydenta postępującego zgodnie z moją łaską: "bądź Wola Twoja".

    Wówczas padłby zarzut o budowaniu państwa klerykalnego, a przecież Leszka Millera nie dziwiło budowanie wiecznej przyjaźni polsko - radzieckiej. Nikt nie krytykuje też islamu...państwa religijnego z nakazami i zakazami zawartymi w Koranie. Smartfony ma każdy, bo prorok nic nie pisał na ten temat. Nie wspominał też o atomowych rakietach balistycznych.

   Dobre jest też napadanie na "niewiernych" czyli takich jak ja i pan Leszek...z przejmowaniem ich siedzib, a nawet całych krajów. Oni popełniają wielki błąd, ponieważ kierują się miłością tylko "do samych swoich"...

    Po wyjściu zaprosiłem do kościoła zapracowanego dorobkiewicza, ale wykręcał się brakiem czasu dla Boga. Powie ktoś, że nie wolno oceniać wiary innego. Zgoda, ale trzeba i mamy obowiązek wskazywać na pozory, bo tacy ludzie usypiają swoje sumienia.

   Nie chodzą nawet na Msze św. „obowiązkowe” i nie uczestniczą w życiu kościoła, bo w sercu czują się usprawiedliwieni. Jak wiele dobra mogliby uczynić parafianie tylko z mojego bloku! To tkwienie w marazmie duchowym wynika z działania Szatana.

    Na ten czas na chór dotrą słowa o Mądrości Bożej (Mdr 7,7-11)...ja wiem, że nie ma ona nic wspólnego z mądrością ludzką: tacy w większości są niewiernymi, bo Tam Nic Nie Ma.

   Pan Jezus zalecił bogatemu, chcącemu iść za Nim (w Ew: Mk 10,17-30): "Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną".

   Napłynęła chytrość ludzka:

- zdobiący kościół do ślubu postawił dwa świeczniki metalowe z powybijanymi szybkami i urwanymi uchwytami do przenoszenia (nadawały się na śmietnik)

- przypomniał się goniony przez trzech mężczyzn, który ukradł pieniądze własnemu dziecku

- jeszcze kradzież OFE, Amber Gold i reprywatyzacja, podstępne wyłudzenia, a nawet grabienie po zabiciu właściciela.

   Jak masz milion to chcesz zarobić drugi i inwestujesz pieniądze w budowę bloku bez księgi wieczystej. Ogarnij wszystkich takich aż do młodych właścicieli willi z pięknymi samochodami...garstka z nich żyje wiarą, jeżdżą z obowiązku do pobliskiej kaplicy, która jest na terenie parafii, ale wszystkie zbiórki na różne cele spadają na parafian bez samochodów.

   Dalej mamy fanaberie naszych gwiazd, chorych na chwalenie się, pragnących wiecznej młodości, zakochanych w sobie (Magda Gessler), nie znających żadnych kłopotów (Kuba Wojewódzki) oraz więźniów politycznych (picuś glancuś Sławomir Nowak "lewa ręka" Donalda Tuska), itd. Nie widzą tacy, że czas płynie, nawet nie pomyślą o posiadaniu duszy i naszym życiu po śmierci.

   W ramach tej intencji miałem smak na lody, po które wyszedłem późnym wieczorem, a przy okazji - pod niebem pełnym gwiazd - zacząłem moją modlitwę. Zarazem potwierdzono odczyt intencji, ponieważ płynęła z serca...

                                                                                                                     APeeL