Motto: "Komu bije dzwon" Ernest Hemingway

     Ludzie niewierzący bardzo "przeżuwają" święta w wierze katolickiej. Prawie szaleją wówczas z zakupami...w ramach konsumpcjonizmu, lubią też odwiedzać rodziny z zastawionymi stołami. Właśnie w tym czasie odwiedziła nas córka, a tak się stało, że przeszła na stronę sił ciemności! Łagodniej brzmi to w/w intencji..

     Mnie zarazem ciągnie do takich, ponieważ zdrowi nie potrzebują lekarza, ale piramida odwróconych o wiary katolickiej sięga aż do nieba. Na jej szczycie są wiedzący, że Boga nie ma (Richard Dawkins "Bóg urojony"). Poniżej mamy wszelkiej maści opętanych...w tym intelektualnie ("arystokracja"): Tomasz Lis, Jan Hartman, Adam Szostkiewicz (ekspert od wiary katolickiej), trzeba też wymienić babcię Joannę od demonów (prof. Senyszyn). 

    Dalej mamy "normalnie" niewierzących...

- racjonalistów, którzy mają rozum po to, aby razem z Przeciwnikiem Boga udowadniać, że "Tam Nic Nie Ma"

- za nimi podążają koledzy psychiatrzy (obowiązkowo bezbożni), którzy opętanie leczą tabletkami

- dziewuszki z czerwonymi serduszkami pełne żądzy do zabijania dzieci nienarodzonych (mają nieszczęście, że nie uczyniono tego z nimi, ponieważ teraz czeka na nich Belzebub)

- Tęczowi Rycerze oraz pełni obłudy (PO)...

- załapał się na to Adam Michnik, który pozwolił mi na wątek: "Wszystko jest prawdziwe w naszej wierze" (www.gazeta.pl Forum Religia). Bardzo go lubiłem od czasu, gdy z papierosem w zębach wyznawał miłość generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu...wprost chciał go całować ze słowami: "mordo Ty moja"! 

- niewierni od obojętnych duchowo poprzez agnostyków do ateistów. To tyle, bo Księga Ciemności jest bardzo gruba...

     Królem tego świata ("Obozu Ziemia") jest Mefistofeles (Kłamca i Niszczyciel), który nienawidzi nas z pragnieniem zagłady ludzkości. Właśnie to wisi na włosku i nic nas nie uratuje oprócz Opatrzności Bożej, ale ja nie widzę żadnego poruszenia nawet w Kościele świętym.

     Władcy wciąż się zmieniają, coś obiecują, a w końcu padają i ślad po nich ginie! Ich wyznawcy budują im pomniki, a inni rozwalają. Tak jest też w tej chwilce. Nigdzie nie dojdziemy bez prowadzenia przez Boga Ojca, bez proszenia o odczytanie Jego Woli w każdej naszej sprawie!

     W każdej, a tu rządzenie państwem w otoczeniu zgrai sprawdzonej w szkodzeniu...z wytycznymi w budowie zielonego ładu. Powiedz mi kogo nasłał na nas Przeciwnik Boga Ojca...na naród obecnie wybrany w miejsce Izraela, którego Królem jest Pan Jezus!?

                                                                                  Pan Jezus Król Świata

     Wojna światowa wisi na włosku, a we wszystkich programach obecnej "bezpartyjnej" telewizji trwa lament, bo prezio Andrzej Duda nie wyraził zgody na pigułkę po spółkowaniu 15-latki.

      Do tego dochodzi walka z "mową nienawiści", ale zakaz nie chroni katolików...nawet razi różaniec odmawiany w tramwaju. Taką mowę stosował Zbawiciel ("groby pobielane") z przegonieniem kupczących ze Świątyni Boga Objawionego na ziemi.

     Nic nie dały próby rozmowy z córką na temat sensu naszego życia z jego celem (dążeniem do świętości), czym kierować się w naszych decyzjach ("bądź Wola Twoja") oraz co jest z nami po śmierci?

      Przed wyjściem na modlitwę Anioł Stróż wskazał na zajrzenie do czytań, gdzie trafię na  słowa Apostoła Piotra właśnie na ten temat. Powiedziałem córce, że ten dzień i modlitwy będą także za nią, ale takich na świecie są miliardy.

     Zadzwoniłem przy tym trzy razy wielkim dzwonkiem, który żona kupiła na targu...ze słowami, aby przypominała sobie naszą rozmowę podczas bicia dzwonów kościelnych, a jako polonistka wiedziała, co to oznacza. Wołanie trwało w ruchu z towarzyszeniem rozgrywającymi mecz piłki nożnej (1.5 godziny). Pożegnaliśmy się z moim rozbawieniem, bo córka jak Gesslerowa...przyjechała do nas "w piżamie".

     Na Mszy św. wieczornej siedziałem w słoneczku na placu kościelnym, a Eucharystia sprawiła dopełnienie uniesienia duchowego. Jakby na znak trafiłem na wielokilometrowy korek (prawdopodobnie był duży wypadek), a wyjątkowo przybyłem pieszo. .

     Ta "duchowość zdarzenia" ukazuje utrudnienie w powrocie do własnego domu, a zarazem do naszego prawdziwego mieszkania w Królestwie Bożym. Kto tego pragnie? Pomyśl sam, co o tym myślisz? Dodam tylko, że nie dotrzesz tam poza wiarą katolicką...

                                                                                                                                APeeL