W drodze na nabożeństwo do Najświętszej Krwi Pana Jezusa z wystawieniem Monstrancji odmawiałem koronkę do Miłosierdzia Bożego, a dzisiaj wsłuchiwałem się w zawołania. Wielka łaską jest błogosławieństwo Ciałem Pana Jezusa.

    Dzisiaj Jakub, nie wiem kto to jest (Rdz 28, 10-22a) w śnie z głową na kamieniu ujrzał drabinę sięgająca nieba ze schodzącymi po niej aniołami Bożymi, a później Pan Bóg, który stał nad nim przedstawił się i ofiarował mu tę ziemię, która będzie błogosławiona przez niego i jego potomków. << /../ nie opuszczę cię, dopóki nie spełnię tego, co ci obiecuję>>.

   To przepisałem, ponieważ w czasie czytania oddaliłem się w myślach. Tak już jest w kościele, bo Przeciwnik Boga ma tam...dostęp do naszych głów i serc.

    Natomiast z Ps 91[90] "Tobie, mój Boże, ufam całym sercem." uwagę przykuło słowo 'ufam'. Opisuję to jako początek odczytu intencji. Z Ew (Mt9, 18-26) dotarły słowa ufności w uzdrowienie krwawiącej z dróg rodnych, która chciała tylko dotknąć szat Pana Jezusa, ale najważniejszy był zwierzchnik synagogi, który poprosił Zbawiciela do córki, która właśnie skonała. Ja w tym czasie doszedłem do odczytu intencji...

   Eucharystia ułożyła się w kulkę, którą trzymałem w ustach jak skarb. Po chwilce straciłem ciało i w ekstazie (uniesieniu duchowym) nie chciało się opuścić Domu Boga. Ponieważ świątynia jest zamykana usiadłem na ławce placu kościelnego czekając na powrót do ciała.

   Od razu zacząłem odmawiać moją modlitwę, a całość skończyłem w bólu i łzach krążąc po "Orliku" z grającymi w piłkę nożną. Nie byłem nawet zdolny do zapisania tych przeżyć. Teraz nie czynię nic na siłę,  ale w prowadzeniu przez Boga czekam na pomoc.

    Tak się też stanie, bo po przebudzeniu o 1.00 w nocy napłynie: "wstań", co uczyniłem...wróciły też słowa pieśni z wczorajszego zapisu (06.06.1992); "budź się i chwal Boga!" Przepisywałem i opracowywałem stare zapisy przez 7.5 godzin!

      Dopiero po skończeniu pracy o 12.00 uprzytomniłem sobie, że to było w ramach intencji...mimo 3 godzin snu nie potrzebowałem kawy.

                                                                                                                        APeeL