opr. 09.05.2012

       Dzisiaj Pan wskazał na zmieszanie pierwszego zapisu z dziennika z aktualnym wpisem na Onet.pl, gdzie była dyskusja nad art.: "Wiara a rozum". 

    Przez 44 lata nikt nie wskazał mi  d r o g i. Strach pomyśleć o śmierci w tamtym czasie. Większość ludzi żyje, aby żyć. Zresztą, ile czasu na te sprawy ma przeciętny człowiek? Rośnie historia świata. Kiedy przeczytasz encykliki papieża, wiersze Norwida, wyznania św. Augustyna?

    Życie na ziemi ma wielki sens. Istnieje seria niebywałych podziałów: od koloru skóry, pomieszania języków, a poprzez bogactwa i dziwactwa aż do wielości wiar. Są pewne łączniki np. muzyka, poezja, wspólne składniki wyznań, itp.

    Niektórzy szukają - jak człowiek bez kompasu - w lesie. Większość zastanawia się nad sobą w momencie większego nieszczęścia. Wówczas są zdziwieni doznaną krzywdą i zwalają wszystko na złego Boga.

    Kim jest człowiek? Jaki jest sens i cel naszego istnienia? Nauka na to nie odpowie, bo to przekracza jej możliwości, a filozofia (egzystencjalizm: skąd jestem? kim jestem? dokąd idę?) jest wytworem mózgu ludzkiego, który jest omylny. Wiedza? Cóż wielkiego można nauczyć się w ciągu jednego życia?

    Właśnie pokazują model nietoperza („odżywia się uszami”) oraz delfina (słyszy szczęką)...z centrum naukowego „Kopernik”.  Nie można być dobrym we wszystkim. Na to wszystko nałożony jest los. Siostrze zalecałem unikania ciąży (rodzina obciążona genetycznie). W czasie urlopu w Bułgarii jasnowidz stwierdziła, że urodzi dziecko za dwa lata i tak się stało. Zobacz co znaczy obecna wiedza i nauka.

    Pamiętaj: nie wiesz, gdzie jest Bóg, ale odnajdziesz Go natychmiast...twoją myślą! Tak do mnie zawołała córka. Podczas przejazdu karetką pogotowia odebrałem, że na wycieczce w NRD mocuje się z bagażem. Wśród jej rzeczy „ujrzałem” notatnik, który kupiła dla mnie. Tak było.

    Na te pytania może odpowiedzieć tylko religia oparta na przekazach (objawieniach) Bożych. Wstyd się przyznać, ale muszę uczyć się modlitwy „Ojcze nasz” przekazanej nam przez Chrystusa.

    Czym jest dobro i zło? Jak człowiek powinien postępować? Dlaczego jestem taki zły lub taka zła? Dlaczego mam takie okropne wady? Biolog odpowie, że to przekaz genetyczny. Szukanie naszych korzeni wśród małp jest głupie, bo ludzki kod DNA sięga Adama i Ewy i nie ma nic wspólnego ze światem zwierzęcym. Czym różni się małpa od człowieka? To proste: małpa nie ma duszy!

    Dzisiaj, w dyskusji na portalu napisałem. Po co Pan Bóg dał nam rozum? Celem naszego życia jest powrót ducha (po odpadnięciu ciała fizycznego) do Nieba. Większość mających rozum nie wierzy w to i nie chce żyć po śmierci.

    Grzybieje taki i mamrocze, że starość nie udała się Panu Bogu, a starość jest jednym z Jego cudów. Cóż jest pokazywane przez starość? Bóg mówi: nie pokładaj ufności w ciele, które zużyje się jak buty i samochód.

    Mądrość człowieka powinna dążyć do nawrócenia. A cóż robimy? To widać w dyskusjach na forach: obrażamy naszego wspólnego Ojca i wyśmiewamy się z wyznawców.

    Jeżeli ktoś neguje istnienie świata nadprzyrodzonego to wyklucza istnienie szatana i demonów, które podsuwają "dobro". Człowiek pozbawiony Światła Bożego nie odróżni dobra prawdziwego od "dobra". Wróć natychmiast do Boga. Masz wolną wolę (jedyną własność) oraz czas (nie wiadomo ile).

    Ziemia jest miejscem walki: ciało/dusza. Nasze ciała ciągnie ziemia ze wszystkimi przyjemnościami, walką z innymi, itd. Dusza pragnie miłości do Boga i Jego Prawdy (głód Boga)! Tutaj ciekawostka. Nasza dusza jest nieśmiertelna i nie ginie nawet w piekle (wieczna męka).

   NIC NIE BADAJ, BO WSZYSTKO JEST PRAWDZIWE W KOŚCIELE KATOLICKIM. Nawróć się! Jak to uczynić? Zawołaj już teraz: "Panie Jezu! chcę do Ciebie wrócić...poprowadź". Zapragnij spowiedzi, Mszy św. i przystąpienia do Eucharystii...

                                                                                                                              APeeL