Ten dzień mojego życia dotyczy głupoty i mądrości, ponieważ na Mszy Św. wieczornej (1Kel10, 1-10) padną słowa o mądrości króla Izraela Salomona, który żył ok. 1000 – 931 p.n.e. Przybędzie do niego królowa Saba poszukująca mądrości i ciekawa spotkania, ponieważ słyszała o jego dziełach. Przywiozła w podarunku złoto i wonności. Pochwaliła króla, który wyjaśnił jej wszystko...

    Na tym tle Pan Jezus w Ew (Mk7, 14-23) wyjaśnił „nieczystość” tak przestrzeganą przez Żydów (od mycia rąk do różnych pokarmów, itd.). Na tym tle wskazał na prawdziwą nieczystość, która jest wynikiem naszych myśli, słów i czynów. Uczniowie nie mogli tego pojąć i musieli otrzymać dodatkowe wyjaśnienie...

    Po Eucharystii pokój zalał serce oraz rozmyślanie które o mądrości naszej oraz Bożej, ponieważ  w tamtym czasie nie było jeszcze Zesłania Ducha Świętego. Dodatkowo jako wyznawcy Pana Jezusa i wiary świętej jesteśmy ciemnogrodem. Przekonuje nas o tym Jacek Kowalczyk (Tanaka) na blogu "Listy ateistów"; 

   <<Wedle wierzących, świat jest stworzony i zarządzany przez doskonałego, wszechmocnego i wszechwiedzącego boga, który jest rzekomo miłosierny i sprawiedliwy. Pogodzić tę doskonałość i miłosierdzie z bezmiarem cierpienia ludzi /../ i całej reszty „stworzenia”, z oceanem niesprawiedliwości, złośliwości i głupoty mogą jedynie mózgi niezdolne do logiki, samodzielnego myślenia i zdrowego rozsądku>>.

    Napisałem na moim wątku (apel1943); „Wszystko jest prawdziwe w Kościele katolickim” do opętanej intelektualnie;

< Pani pocoo ma napady szału…

> Jakiego szału, człowieku wielkiej wiary w katolicki kościół. Gdybyś wierzył w istnienie boga i wcielał w życie słowa Jezusa, to nigdy nie napisałbyś do mnie tych słów. A tak, widać i uchowaj boże przed takimi katolikami.

   Wskazała dodatkowo, że jestem nawiedzony i przytoczyła moją intencję z 26.09.1999; za tych, którzy powinni opamiętać się z zapytaniem; No i co? Wysłuchał ciebie bóg? Z jakim skutkiem?

< Dlaczego w tak bezmyślny sposób ubliżasz naszemu wspólnemu Bogu Ojcu?

> Ja bogu żadnemu nie ubliżam. Bóg powinien być mądrzejszy niż ludzie, których stworzył. A jest? Udowodnij.

< Nawet nie wiesz, że piszesz to od Szatana...niby w złości na sługi Pana, a w tym na mnie. Nawróć się, zawołaj jak dziecko do swojego ziemskiego tatusia, a zobaczysz. Szatan zaleje Cię potrójną nienawiścią...do wiary świętej. Nie dopuści, aby zrobiła pierwszy krok.

> Zdecyduj się. Jestem dzieckiem boga czy szatana?

   Jak napisano w Biblii; "nic na tym świecie nie dzieje się bez woli boga". /../  Boga, który wszystko widzi. Widzi, a tych których kocha...karze (tutaj słowa niegodne cytowania).

< Kłopot może być, gdy jesteś opętana intelektualnie. Wówczas nie dasz rady, będzie potrzebny egzorcyzm, a takie opętania są trudne do stwierdzenia, bo nie dają innych objawów oprócz demonicznej nienawiści do Boga i jedynie prawdziwej wiary katolickiej...

    Przytoczyłem tę dyskusję, która jest charakterystyczna na bezbożnych forach. Nie uda się pokonać inteligencji upadłego Archanioła...w czynieniu zła. Nie wolno z takimi dyskutować, ale daję to w ramach ostrzeżenia, bo Szatan podsuwa różne "dobra".

   Podam tylko jeden przykład: przeciwko budowie Świątyni Opatrzności Bożej były zorganizowane protesty (w tym znanych tygodników), bo lepiej przeznaczyć te pieniądze dla biednych. To jest przykład „dobra” od Bestii, którego nie odróżnisz ludzką mądrością od dobra prawdziwego .

   Właśnie przede mną leży podziękowanie z wybudowanej już Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie powinna być wieczna adoracja z codziennymi Mszami Św. w intencji ojczyzny...

                                                                                                                                      APeeLAktualnie przepisane...

17.11.2007(s) ZA RODZINY POTRZEBUJĄCE POROZUMIENIA

    Nie byłem „na grobach” rodziny w dzień zaduszny, a teraz przyśniła się babcia, która dawała mi do nauki...kącik „za szafą”. Często byłem przeganiany, gdy poróżniła się ze swoją córką, a moją matką.

    Dziwne, ale teraz, gdy zacząłem pisać to świadectwo Pan otworzył mi oczy i nagle ujrzałem całą moją rodzinę, a smutek zalał serce, bo;

- córka nie przyjeżdża, bo wstrzymano sprzedaż leku przeczyszczającego (bez recepty), ponadto jej małżeństwo jest kontraktowe z pieskiem zamiast dziecka!

- siostra po tragicznej śmierci męża żyje w konkubinacie, a nie mają przeszkód w pobraniu się

- dwie pozostałe są skłócone z mężami i siedzą z obcymi

- zmarły brat prowadził życie ateistyczne

- nie ma wiadomości o zaginionym synu (depresja)

- siostra żony została opuszczona przez męża…na pamiątkę po konkubencie został syn

- brat żony też ma ślub cywilny, a był bardzo religijny.

    Pan ukazał mi to w kilku błyskach. Kupiłem lampki i trafiłem na cmentarz z późniejszą Mszą św. w intencji tego dnia. Mój kościół rodzinny jest bardzo piękny. Jest tam podświetlony Pan Jezus Miłosierny oraz wielki obraz Jana Pawła II, a nad Ołtarzem św. znajduje się złoty krzyż ze Zbawicielem. Popłakałem się po Eucharystii, a wielki smutek zalał serce.

    Superniania pomaga rodzicom terroryzowanym przez dwójkę chłopców…plują, drażnią, biją matkę, niszczą wszystko w atakach agresji. Coś strasznego. Nawet specjalistka była zaskoczona hodowlą tych chłopców. 
    Napisałem pismo do członków rodziny, bo - 
bezprawnie zawłaszczenie spadku po rodzicach - sprawił nasze poróżnienie. Zaskoczył mnie bezprawny „remont” pomieszczeń, a jest to naiwność, bo spadku nie możesz zasiedzieć.

    Rodzina musi się zebrać i w pokoju wszystko podzielić...także dla dobra tam mieszkających. Po czasie spotkamy się na darmo, bo ci, co zajęli spadek czują się już właścicielami. Wystąpiłem o zapłatę za jego bezumowne użytkowanie.

                                                                                                               APeeL
20.11.2007(w) ZA NĘKANYCH

    Z samego rana żona "dzwoniła garami"…z tego powodu wyszedłem rozdrażniony na Mszę św. W takim stanie nie masz większych przeżyć. Zły tylko czeka na takie chwile, gotowy do ataku, a ja nie znam przebiegu dnia…w pewnym sensie jestem bezbronny, bo Bóg daje ochronę, ale „trening” ma swoje prawa.

    Teraz protestuję głośno przeciwko nawałowi i przysyłaniu chorych, ale podczas przebierania się (o 16.00) w zamknięte drzwi będzie waliła nachalnie handlująca jajkami z żądaniem załatwienia matki zapisanej do mnie.

   Wiedz, że różowe kierownictwo wróciło „do komuny” (do mnie jest zapisanych 6 tys. a do kolegi garstka). Za nią stało dwóch kandydatów na kierowców, a mam jeszcze wizytę domową. Jak Pan to układa? Jakie daje natchnienia tym ludziom, a mnie na końcu obdaruje radością, bo u dziadka, którego zostawiło pogotowie rozpoznałem krwotok z przewodu pokarmowego…

    Teraz, gdy to zapisuję w telewizji płynie reportaż o zakładzie opiekuńczym, gdzie pensjonariusze znoszą gehennę, a ujawniającego to współpracownika potraktowano jak wroga. W bloku mieszka terrorysta-pieniacz, który z wszystkimi szuka zaczepki…zalewa mieszkania, oblewa drzwi sąsiadów kwasem, wali po nocach i grozi wybuchem bloku! Innym zamknięto drogę, a dziadków wyrzucają z bloku.

   Wraca sprawa senatora Stokłosy, który zatruł całą okolicę (utylizacja odpadów zwierzęcych) oraz napad na mnie własnej Izby Lekarskiej…jakby na znak właśnie jest wywiad z fałszywym Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej.

    Ogarnij cały świat nękanych; kraje zależne od innych, pracownicy (mam z tym do czynienia na co dzień), namolni chorzy...i bankrutujący zajazd z powodu obecności prostytutek; „tirówek” oraz zła teściowa lub odwrotnie. Oto córka matki z miażdżycą, która nie może umrzeć (5 udarów)...ode mnie nie wypisze się, bo jak; „szkodzi to niech mnie wykończy”.

    W okresie wypoczynku nęka czerwona telewizja…wszyscy krytykują poprzedni rząd (mimo, że już odszedł). Padłem ledwie żywy…po zamknięciu drzwi przed namolnymi św. Jehowy.

                                                                                                                               APeeL

 

27.12.2007(c) ZA TKWIĄCYCH W BŁĘDZIE

motto; zespół BZIK

    Przysłano pismo z Naczelnej Izby Lekarskiej…dobrze, że nie trafiło w ręce żony. Jeszcze nieświadomy zagrożenia przeczytałem podtrzymywaną decyzję, że moja łaska wiary to choroba psychiczna.

    Pomyślałem, że Izba Lekarska musi wykazać się działaniem; trzeba czas czymś wypełnić, a więc badamy spracowanego kolegę. Tam naprawdę są puste korytarze, a w gabinetach cichutko i przyjemnie.

    A może to wszystko sprawa polityczna? Pan premier Tusk stwierdził, że reforma służby zdrowia nie wypali, gdy zabraknie pacjentów! Stąd pomysł, aby lekarze badali sami siebie („przerób”)…w stylu „Wielkiej Orkiestry Lekarskiej Samopomocy”! Dobrze, że mam poczucie humoru…

     Na potwierdzenie przepłyną sprawy, które nie interesują wierchuszkę samorządu lekarskiego (nawet popierają strajki);

1. TVN „Uwaga”. Kolega, specjalista medycyny rodzinnej leczył encortonem chłopca z guzem mózgu…nigdy nie przeprosił rodziny.

2. Pana dr. Andrzeja G. ciągano po sądach za 3 kg wołowiny…dziwna zbieżność inicjałów z przestępcą kardiochirurgiem, który otrzymał poręczenie z naszej Izby Lekarskiej!

3. „Planete”. Firma farm. Johnson zachęcała stosowanie niemowlętom gasprid (przy zaburzeniach przewodu pokarmowego). Dzieci umierały w bezdechu, a niewinne matki skazywano z powodu ich duszenia. Pozostałe potomstwo odbierano. Wielki wysiłek ofiar wyjaśnił sprawę zabójczego leku.

4. Choroby jatrogenne? Wielu pacjentów ginie z naszego powodu (babcię uzdrowiłem odstawieniem leków). Staruszkowi - po hospitalizacji – rozpoznano 15 chorób, ale przeoczono POChP, a kardiolog leczył u niego duszność „sercową”.

5. Kolega zoperował dziecku zdrowe biodro, koleżanka przebiła tchawicę, przy usuwaniu guza mózgu pomylono półkule, a dr G „zapomniał” o waciku w sercu.

6. W błędzie tkwi też pani min. Kopacz, „katoliczka” popierająca produkcję ludzi (refundacja). Bardzo ładnie wypada w TVN; to jej pierwszy i ostatni sukces. Z pomocą jej przybył kolega Andrzej Włodarczyk, co wyjaśnia jego wcześniejsze sprzyjanie strajkom lekarzy i zatajenie lustracji (polityka).

7. Właśnie będę na wizycie u niewidomego, który na chodniku został potrącony przez cofający samochód. W czasie strajku, który popiera Izba Lekarska trafił na ortopedię (złamanie uda z cukrzycą), a ze szpitala odwieziono go "prywatnie" karawanem!

    Jednak popłakałem się przy zdaniu uzasadniającym u r o j e n i e. Pierwszy raz w życiu napłynęło odczucie  s ł o d k o ś c i  krzyża Zbawiciela. To łaska cierpienia dla Zbawiciela, dla Boga i Jego dzieła aż do oddania życia za innych.

    Ja uważałem, że pomylono mistykę z psychozą i w krótkim odwołaniu próbowałem to wyjaśnić, ale; ”dziad swoje, a baba swoje”. Na ten moment wymyśliłem nową jednostkę chorobową; BZIK (bardzo zaburzona interkomunikacja).

    <<Dobry Bóg, który mnie stworzył może uczynić to, co zechce…w tym obdarzyć kogoś łaską. Mistyk (gr. mystico’s) to osoba przeżywająca bezpośrednią łączność duszy z Bogiem (rzadkość wśród wierzących), a charyzmat jest darem dla posłanego do specjalnej misji. Łaski są przyrodzone; uroda, kogoś „robią” premierem oraz nadprzyrodzone (od Boga). Tutaj odczytywanie Woli Boga Ojca poprzez mowę Nieba (teologiczna „duchowość zdarzeń”)>>.

    Ile trwano w błędzie wierząc w płaskość ziemi z krążącym słońcem? Darwin - przyrodnik, opłynął świat i „udowodnił”, że wszyscy pochodzimy od jednej komórki, która się adaptowała! Religijni maniacy w USA uznają kreacjonizm (łac. creato - tworzenie) jako mechanizm powstania świata (pozory religijne). To nie jest błahy problem, ponieważ „katoliczka” stwierdza, że psy mają dusze, a wychów zarodków jest „chyba dobry”.

   Przykłady; woda / ogień, dusza / ciało, noc/dzień, mądrość ludzka i Mądrość Boża, a także wiara i choroba. Piszę, a napływają obrazy tkwienia w błędzie; wojna USA/Irak…śledzenie fałszywego szpiega...Żydzi oczekujący na Zbawiciela!...bolszewicy budujący raj na ziemi. Po której stronie są badający mnie lekarze ?

    Dzisiaj, gdy to edytuję (13.02.2020) wiem, że świadomie zastosowano wobec mnie sowiecką psychuszkę ze stwierdzeniem ówczesnego prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej, że nie wygram.

    To widzimy w dzisiejszym oporze bolszewickich sędziów. Nikt nie mówi o specjalnie sformułowanych prawach. Wpisz; https://niezaleznemediapodlasia.pl/45-zasad-zniewolenia-narodu-polskiegotajne-przemowienie-jakuba-bermana/

    Wróćmy na ziemię. „Dzisiaj mam ciężki dzień” śpiewam przekornie, bo pracuję na granicy ludzkiej wytrzymałości (nasz zespół ma wielu pacjentów, a kolega ma wolny dzień). Podczas przyjęć chorych wraca cierpienie duchowe;

   „Jezu mój! Wieczny Panie! Dziękuję Ci za Twój słodki krzyż. Nic mnie nie zatrzyma aż do śmierci. Jezu! Dziękuję! Jezu Zbawicielu Drogi. Najsłodszy Dobrodzieju…z Tobą wrócę do Boga. Dziękuję, dziękuję”.

    Napłynął obraz kamieniowanego Szczepana i słowa z Ew.; „będą was wydawać sądom /../ nawet przed namiestników /../ będą was wodzić z Mojego powodu /../ będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”.

    Zakończę ten dzień aktualnym komentarzem (06.02.2020) na forum „Gazety lekarskiej”; Izby Lekarskie należy skasować, bo służą tylko „samym swoim”. Przeczytaj aktualny art. Pana Prezesa. Zajeżdża wazeliną, której zapach kocha wierchuszka „naszego’ samorządu lekarskiego. Hańba…

                                                                                                                                   APeeL