Wiedziałem, że dzisiejsza intencja będzie dotyczyła łamania prawa, ale jak ma brzmieć? Jeżeli nie odczytam to nie wiem jak wszystko ułożyć. Wymyślona przeze mnie brzmiała; za świadomie łamiących ustanowione prawa. Następnego ranka napłynęła właściwa...

    Przedstawię „duchowość zdarzeń”…

1. Wczoraj była burzliwa dyskusja w TVP Info o praworządności w naszej ojczyźnie, gdzie  dominował sędzia Maciej Nawacki. Rzadko zdarza się, aby tak zdecydowanie była przekazywana prawda do mataczących. Chodziło o dotychczasową całkowitą bezkarność sędziów...

2. Na niedzielnej Mszy św. Pan Jezus w Ew (Mt5, 17-37) wskazał, że nie przyszedł „znieść” Prawo, ale je wypełnić. Grzechem jest gniew na drugiego, pożądliwe spojrzenie na niewiastę oraz ręka czyniąca zło, oddalenie żony lub przyjęcie oddalonej (cudzołóstwo),  a także bezmyślne przysięganie…

3. W TVP Historia trafiłem na film dokumentalny o obozie koncentracyjnym w Korei Północnej („Yodak Stories”) z relacjami uciekinierów z tego kraju…

   Jak można tolerować system bolszewicki w tak czystym wydaniu...jest to wyraźne opętanie! U nas jeszcze niedawno były jego namiastki; skrytobójstwo ze szkodzeniem „wrogom ludu” na wszystkie sposoby.  Szkoda, że wielu z nostalgią wspomina ten czas, a głupi politycznie o. Robert Biedroń wskazuje, że obecna władza zniszczyła naszą ojczyznę bardziej niż czerwona mafia.

4. Łamanie prawa o zakazie rozpowszechniania broni jądrowej, pragnienie władzy nad światem, terroryzm islamski...właśnie taki ojciec pobił Polkę i porwał syna!

5. Na blogu Jana Hartmana napisałem, ale nie wiem czy dadzą);

    <<W poprzednim wpisie nawołuje Pan do wojny domowej w mojej ojczyźnie, a teraz ciągnie sprawę środkowego palca. Pisze Pan rozprawę naukową...jakby doktorat. Nie pasuje to do człowieka na stanowisku...

    Gest jak gest. Niekiedy jest potrzebny, bo jeden z kierowców karetki lubił wymuszać pierwszeństwo; wyprzedzał z prawej, itd. Czynił to bez powodów, bo nie jechaliśmy na sygnałach. Kiedyś trafił na swojego, który nie ustępował i w końcu wyjaśnił wszystko tym gestem.

    Proponuję zamiast przeklinania zrobić taki emotikon, bo jestem zdruzgotany radami Pana Profesora dotyczącymi demokratycznych wyborów. Dziwię się, że Pan Profesor mieniący się politycznym guru stawia na Małgorzatę Kidawę - Błońską. Kto ją wystawił i dlaczego zgodziła się na start w wyborach...to dla mnie wielka tajemnica. Po co jej to było?

    Towarzyszy jej lekarz pediatra, niezwykle agresywny dotychczas Bartosz Arłukowicz. Co mu się stało w głowę, że promuje "wrobioną w wybory" przez Grupę Trzymająca Władzę?

   Panie Profesorze!

Zanik mózgu nie boli. Proponuję - na wszelki wypadek - badanie profilaktyczne, ale można zbadać się samemu; proszę stanąć ze złączonymi nogami, zamknąć oczy i wyciągnąć przed siebie ręce...jak Pan Profesor fiknie w lewo to rozpoznanie będzie pewne >>.

6. Napisałem podziękowanie do "Pulsu medycyny"...

    Państwa egzemplarze reklamowe przekazałem kolegom (chirurgowi i lekarzowi rodzinnemu), ponieważ od 10 lat mam zawieszone pr. wyk. zawodu lekarza z powodu obrony naszej wiary i krzyża Pana Jezusa.

     Może Państwo interesowałyby tematy;

- indolencja, a nawet ignorancja duchowa kolegów psychiatrów w kraju katolickim

- psychuszka jako dalej trwające narzędzie „władzy”

- podobieństwo mistyki do psychozy

- bezczelne łamanie wszystkich praw lekarza przez samorząd lekarski (wówczas prawnicy nie służą krzywdzonemu)...te struktury powinny być skasowane (przymus zrzeszania się).

- zawodowi działacze w samorządzie lekarskim (nawet obecny prezes NIL-u).

    Konstanty Radziwiłł na szczycie swojej „działalności” był prezesem NIL, a zarazem wiceprezesem OIL i miał 25 funkcji w różnych komisjach. Proszę przeczytać mój komentarz w „Gazecie lekarskiej” pod peanem dotyczącym tego "państwa w państwie"; To już trzy dekady odrodzonego samorządu lekarskiego...

     W tej intencji popłynie cała moja modlitwa…

                                                                                                                        APeeL

 

Aktualnie przepisane...

14.04.2008(p) ZA UŚWIĘCAJĄCYCH CIERPIENIA

    W śnie walczyłem z wielkim pająkiem, którego osłabiłem morfiną (czytaj; czeka cię walka z upadłym Archaniołem). W drodze do kościoła znalazłem duży gwóźdź (symbol cierpienia Pana Jezusa), który umoczyłem w wodzie święconej (uświęcenie cierpienia).

    „Czy naprawdę chcesz iść za Mną?...być Moim uczniem? Dlaczego radzisz innym przyjmowanie cierpień i ich uświęcanie, a sam nie przyjmujesz danego przeze Mnie? Dlaczego się buntujesz i nie dziękujesz za tę łaskę? Przyjmij cierpienia i przebacz pełnym sercem, bo to Droga do Nieba!”.

   Nagle zrozumiałem, że Jezus, Święty Świętych, Syna Boga Żywego...za otwarcie Nieba został bestialsko zamordowany, a w pierwszych słowach na krzyżu przebaczył...”Ojcze, wybacz im, ponieważ nie wiedzą, co czynią”.

   Wracają słowa Apostoła Piotra; „[...] To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus [...] zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami [...]”.

    Wychodzę ze spotkania z Panem Jezusem, a dusza woła; „Panie! Spraw, abym nie miał w sercu moich prześladowców...aby zniknęli z moich myśli. Spraw to Jezu! Cóż oni winni, nie wiedzą, co czynią (brat bratu, Polak Polakowi). Niech ten gwóźdź - znak od Ciebie, Panie - będzie symbolem przebaczenia i uświęcenia mojego cierpienia. Duchu Święty przypominaj o tym”!

    W przychodni była straszliwa udręka, a środku pracy napłynęło cierpienie miłosnej rozłąki z Panem Jezusem...wróciło przyjmowanie cierpienia. W domu od żony otrzymałem wiz. o. Kolbe, który znalazła podczas porządkowania parafii...

                                                                                                                            APeeL                             

 

16.04.2008 ZA TYCH, KTÓRYCH POKRĘCIŁO…

W telewizji trwała rozmowa z siostrą porwanego i zamordowanego brata Olewnika (był przetrzymywany przez dwa lata, przykuty do ściany); „pomagał” im komendant - mafiozo, któremu wszystko przekazywali…cały czas zdawało im się, że to ich zaufany obrońca.

     Przepisuję to, a właśnie tatuś z Maroka podjechał pod blok w Gdyni, skatował matkę i porwał swojego 10-letniego syna Ibrahima.

     Leszka Moczulskiego, który krzyczał w Sejmie RP; „płatni zdrajcy, pachołki Moskwy”…uznano, że jest kłamcą lustracyjnym! Nie wiadomo jaka jest prawda, ale to wielokrotny więzień. Wielka droga krzyżowa…

    Czekam na zmiennika po dyżurze w pogotowiu, a on spokojnie spóźnia się i mówi, że mogłem opuścić dyżur…

- To, że pan się spóźnił na dyżur i nie odpowiadał na telefon, to nic, ale samowolne opuszczenia przeze mnie dyżuru jest działaniem kryminalnym!

   Niektórzy zachowują się jak niepełni rozumu. Przychodzi brat „chorego” i prosi dla niego o zwolnienie. Sprawca wypadku pędził 150 km/ godz. a to prawnik mafii. Biegły sądowy stwierdził, że winny jest kierowca motorynki, który został zmasakrowany…stracił nogę, doznał urazu czaszki i brzucha.

    Przepisuję to (17.02.2020), a podobny świr pędził 140 na godzinę, łamał wszystkie przepisy, a ujęty odgryzł policjantowi kawałek palca. Podobnie „chory” porwał właśnie karetkę i przejechał się lądując na słupie. Dlaczego kierowca zostawił kluczyki w zasięgu ręki kluczyki?

    Stajesz się stary, w wciąż jesteśmy młodzi (dusza)...każdy to widzi, ale ty nic nie czujesz i zaczepiasz prawie nastolatki. Właśnie płynie śpiew „tao, tao coś mi się zdawało”.

    Kończę ten zapis (17.02.2020), a głos zabiera „Małgośka” - kandydatka na prezydentową. Kolega Kosiniak - Kamysz uważa, że też się nadaje. Wiadomo, że wysocy rzadziej mają udary, ale nie czytałem o związku wzrostu z mądrością.

    O reszcie kandydatów szkoda pisać, bo o. Robert ujrzał, że PiS zniszczył naszą ojczyznę bardziej niż bolszewicy, a Hołownia podszedł do Eucharystii, której mu odmówiono. Mnie też kiedyś odmówiono, bo kapłan wyglądający jak Usama ibn Ladin nie usłyszał ode mnie głośnego; Amen.

    Natomiast Kukiz uwierzył, że zbawią nas JOW-y...nawet napisał list do Owsiaka, ale ja nie jestem pewien czy on umie czytać. To wcale nie jest takie rzadkie, bo prezes OIL Mieczysław Szatanek moją prośbę o zabraniu mi pr. wyk. zawodu lekarza przeczytał wobec wszystkich, że proszę o następne badanie psychiatryczne.

   Pan prezes nie był pijany ani naćpany...chyba powinien być zbadany, ale przez prokuratora. Nadal prezesuje (2020 r.), ponieważ jest „niezastąpialny”. Na ten moment popłynie reklama telewizyjna ze słowami; „rozum mu odjęło”...

                                                                                                                                     APeeL

 

17.04.2008(c) ZA MAJĄCYCH KRZYŻ CHOROBY

„Zbawienie przyszło przez krzyż, ogromna to Tajemnica”…

     Dzisiaj jest seria ciężko chorych. Na początku przyjęć pacjentów zauważyłem, że fartuch założyłem na lewą stronę…kieszenie mam do wewnątrz („bądź bezinteresowny”). Tak było do końca dnia; 

-  przygotowywana do operacji zaćmy utyka z powodu zwyrodnień

-  muszę zapisać narkotyki dla chorego ze świeżo wykrytym rakiem

-  babcia, całkiem pokrzywiona miała operacje biodra…teraz pod skórą wystaje jej metalowa proteza

-  znajoma lekarka musi jechać karetką…zaskoczona zawałem serca?

-  pogryziona przez nieznanego psa (kłopot, szpital)

-  kobieta odcięła sobie palce piłą tarczową, a innemu ciężar spadł na stopę

-  pobity, złamanie kości czaszki

- przyprowadzony przez żonę…bóle brzucha, zaburzenie w oddawaniu moczu, niezbyt się skarżył, a pęcherz był wypełniony na granicy pęknięcia (2 litry moczu)

-  krwawiący z przewodu pokarmowego…pilny transport do oddziału chirurgicznego...   

    Moje serce rozrywał ból z powodu codziennego krzyża; wielkiej ilości chorych, bałaganu i zmęczenia. Na wizycie domowej trafiłem do mojej pacjentki w agonii...zaleciłem kapłana, który przybył z Wiatykiem. 

    Na ten czas w „Fakcie” było zdjęcie krzyża, który uratował całą rodzinę z ciężkiego wypadku samochodowego. W tym czasie z telewizji popłyną obrazy…krwotocznego zapalenia płuc (wirus Ebola). Afrykańczyk, a później nasza prostytutka…świadomie zarażali wirusem AIDS. Jest apel, aby poszkodowani zgłaszali się przy zapewnionej dyskrecji.

    Obecnie (2020 r.) mamy wybuch bomby biologicznej w Chinach (Wuhan – 400). Podają, że opanowali pandemię, bo chwilowo umiera mniej na dobę.  Apokalipsa już trwa…

                                                                                                                                 APeeL