Rano toczył się bój o wstanie na Mszę Św. o 7.15. Z uporem opisuję ten moment, bo 90% mogących handlować czasem - tym drugim darem Boga - przekręca się w takich chwilkach z boku na bok, stęka, a o wyjściu do kościoła nawet nie pomyśli.

    Niedawno zmarła starsza pani, którą 10–15 lat temu zapraszałem z mężem na codzienną Mszę św. a wówczas byli sprawnymi emerytami. Odpowiedziała zdziwiona; codziennie na Mszę Św.? Tak skończyła się nasza znajomość.

   Policz teraz dwie osoby po 3600 Mszy Św. - ofiarowanych przez 10 lat - na ręce Matki Bożej. Przybywasz do Królestwa Bożego, a tam wita cię tłum wdzięcznych za pomoc w nawróceniu lub wsparciu w Czyśćcu!

   Przełamałem ciało i w ten sposób z dwoma gazetami „Pulsu medycznego” trafiłem do przychodni, gdzie spotkałem znajomego, który mnie i wszystkim spotykanym życzył zdrowia. Wyjaśniłem mu, że posiada duszę i jej zdrowie (świętość) jest najważniejsza.

   W czytaniu padną słowa Apostoła Jakuba (Jk1, 1-11) o próbach naszej wiary, które rodzą wytrwałość. Podobnie było z Panem Jezusem (Mk 8,11-13) od którego faryzeusze żądali znaku na Jego wiarygodność.

   Tak jest także dzisiaj, bo Objawienia w Medziugorie oraz w Garabandal czekają na uznanie przez Watykan. Mając łaskę wiary natychmiast znasz Prawdę. Kup książkę „Oczami Jezusa” (objawienie osobiste C. A. Amesa), a dowiesz się o czym piszę.

   Moje świadectwa też są niewiarygodne, bo nie przestrzegam ortografii i pisowni. Niedowiarek będzie szukał przecinków i kropek, a mający łaskę wiary stwierdzi, że „skradłem” jego przeżycia.

   Eucharystia utrzymywała się w ustach...jak woalka na wietrze. Niespodziewanie miałem moc do edytowania zapisów. Wskazuję na otrzymywane wsparcie duchowe, które zakończy się pójściem na dodatkową Msze Św. o 17.00.

    W drodze odmówiłem, a trwa to zawsze 1-1. godz. moją modlitwę za pragnących bezprawia i za dusze takich. Ponowna Eucharystia zamieniła się w laurkę oraz zawiniątko.

   Wracałem wołając do Boga z płaczem. Przepraszałem za moje wyczyny i wskazywałem, że krzywdzący mnie są lepsi, bo ja grzeszyłem jeszcze po nawróceniu i w świadomości Istnienia Boga. To były wstrząsające przeżycia, których nie można wyrazić. W tym czasie serce łkało, przepraszałem Boga ze łzami w oczach. Prosiłem też o łaskę dla żony, która wiele  przeze mnie wycierpiała

   Ta Msza Św. będzie za zwolenników bezprawia, którzy skrzywdzili mnie i dalej trwają w tym procederze (od rodziny poprzez samorządowców do władzy wciąż ludowej). Trudno jest się przyznać do błędu i przeprosić. Może Pan Jezus otworzy choć serce jednego z nich.

   Mój autentyczny płacz był wynikiem świadomości nędzy i grzeszności, a zarazem prawdziwości doznań! Dziesięć razy powtarzałem cierpienie Pana Jezusa na krzyżu; „Boże mój, Boże czemuś Mnie opuścił” z ofiarowaniem za objętych intencją. 

   Zważ jak zmieniłby się ten dzień, gdybym nie wstał na Mszę Św. poranną. Nie zmarnuj mojego świadectwa wiary...  

                                                                                                                    APeeL

 

Aktualnie przepisane...

26.11.2007(p) ZA KATOLIKÓW NIEWIERZĄCYCH

   Pasuje tutaj podział duchowości Richarda Dawkinsa, gdzie jest wielki rozrzut wierzących i niewierzących. Jest to zrozumiałe, bo w grupie wyznawców Boga Ojca „Jam Jest” są także katolicy niedzielni, letni, wirtualnie, a nawet niewierzący...w tej grupie szczególnie ohydni są udający katolików, którzy świadomie uczestniczą w liturgii z przyjmowaniem Eucharystii.

   Dzisiaj, gdy to przepisuję takim okazał się kandydat na prezydenta...Szymon Hołownia. Kapłan nie podał mu Ciała Pana Jezusa (nie może tego czynić), ponieważ odpowiada osoba przystępująca do Komunii Św. W tym wypadku była to osoba świadoma (dwa razy był w Seminarium), a w końcu w jakiś sposób zasłużył się, że występował w programie TVN „Mam talent”.

   Niektórzy pokazują się...tak było z Bronisławem Komorowskim, który miał kaplicę w Belwederze, ale w niedzielę jeździł z obstawą do kościoła na mieście. Z drugiej strony kolega z którym graliśmy w karty moje klękanie przed Eucharystią nazwał „aktorstwem”.

   Bezpieka zna się na tym, bo tacy specjalnie byli ćwiczeni, aby tkwić w strukturach kościelnych z uwiarygodnianiem poprzez uczestnictwo w celebracjach. Dom Boga na ziemi był i jest nadal traktowany jako wróg (pisze o tym bez ogródek prof. Jan Hartman na swoim blogu).

   W drugą stronę na rozkaz lub za przyzwoleniem robi się bluźniercze odprawianie Mszy Św. oraz idzie w procesji Eucharystycznej z boską waginą. Jak te dusze później sądzić i karać. Sodomita o. Biedroń prawił kazanie w czasie pielgrzymek w Częstochowie. On nawet nie czuje, że jest to prowokacja, a otrzymał od Boga dar wymowy. Zostanie rozliczony z każdego słowa...

   W „Zawsze wierni” Edwin Faust pisze; istnieje zasadnicza różnica pomiędzy katolikiem normalnym, a nominalnym (czyli z nazwy); niewierzącym, wierzącym i niepraktykującym, wierzącym w Boga, a nie w księży, modlącym się „w komórce” czyli bez Kościoła Zbawiciela…itd.

   To dwa światy, mówimy innymi językami.  Mieszka taki dwa kroki od kościoła, a nie zobaczysz go na spotkaniu z Panem Jezusem. Ile ma piękne samochody, które pokonują wiele kilometrów w jednej chwilce, ale Bóg nie jest im potrzebny. Wnoszą ich później do świątyni jako trupy duchowe lub jako fałszywych katolików.

   Teraz w kościele zdjęto moją ulubiona stację drogi krzyżowej; "Oto Matka twoja"..."Oto syn Twój", która stoi zakurzona w kącie, bo na jej miejsce zawieszono tablicę "smoleńską" z wypisanymi nazwiskami ofiar. Duszom tych ofiar nie jest potrzebna żadna "ludzka" pamięć, ale modlitwy i Msze św.! 

   Mnie boli serce z powodu „wierzących”, którzy nie żyją kalendarzem liturgicznym i robią łaskę Bogu trafiając do kościoła tylko w niedziele i święta, a nawet wówczas uczestniczą biernie w Misterium, którym jest Msza św.!

   Ci, którzy buntują się przeciw naszej wierze i nie uczestniczą w życiu Kościoła świętego...później pragną taniego pogrzebu z wieloma kapłanami. Jeżeli bez istotnej przyczyny nie jesteś na czterech niedzielnych Mszach św. to wg prawa kościelnego nie możesz mieć pogrzebu z wniesieniem zwłok do świątyni. Taka jest procedura i trzeba starać się o dyspensę u biskupa.

   Tak było z moim kolegą lekarzem, który został wniesiony do kościoła, a nie chciał tam wejść...wielokrotnie zapraszany przeze mnie (wg niego tendencyjnie!). Nie byłem na jego pogrzebie, ale słowo głosił sam proboszcz, ceremonia powinna odbyć się tylko na cmentarzu!

   Dzisiaj napłynęło ostrzeżenie, aby nie dyskutować, a właśnie przybyła chrześcijanka niedzielna (lat 66). Wyjaśniałem jej po raz ostatni istnienie tego i Tamtego Świata, posiadanie dwóch ciał, woli własnej, którą trzeba oddać Bogu Ojcu, istnienie ojczyzny ziemskiej i pośredniej chrześcijan (przydała się mapka religii z książki otrzymanej od oficera politycznego), potrzebie postów, modlitw, wyrzeczeń, przesunięcia zainteresowań ku duszy i Prawdziwemu Bogu Ojcu, Panu Jezusowi i Matce Bożej.

   Ta mój wysiłek skwitowała; Cóż dadzą Panu Bogu moje modlitwy. Komu to potrzebne, przecież Pan Bóg wie co czyni! Jugosławia...sami sobie winni! Żal mi wszystkich chodzących na pielgrzymki do Częstochowy - przecież oni czynią to dla siebie, dla sprawdzenia własnej sprawności, pokonania i przekonania się, że jest to im potrzebne! O co mam się modlić?”

   - Nigdy więcej nie będę rozmawiał z panią na tematy duchowe. Proszę wołać do Nieba, tam pytać! Ja pani wyjaśniłem wszystko od Ducha Świętego i wskazałem na Cud Ostatni (Eucharystię)…

    Przecież byłem ostrzegany: „Jezu mój! Jezu! Matko moja jak nie słucham Was”. Wyświęciłem gabinet lekarski i zacząłem prosić w intencji tej pacjentki, która mówiła słowa wprost od Szatana...

                                                                                                                        APeeL

 

01.08.1988(p) Wierność w małym...

Rocznica Powstania Warszawskiego

   Przypomnę, że Powstanie trwało od 1 sierpnia – 3 października 1944, a było zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. Powstanie warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom, a politycznie przeciw ZSRR oraz podporządkowanym mu polskim komunistom. To byłą nieudana próba samodzielnego wyzwolenia stolicy, bo wsparcie udzielone przez USA i Wielka Brytanię było niewystarczające.

   W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi i po masakrze zakończyło się kapitulacją 3 października 1944 roku. Ze względu na jego tragiczne skutki dyskutowany jest sens tego zrywu.

   Dzisiaj jest bardzo gorący i parny dzień. Dla mnie to ciężka próba, bo mijam parking, gdzie jest piwo, a to już pierwszy sierpnia; nie mogę pić. Wiem, że to piwo jest dla mnie próba...wierności w małym. Zważ, że jestem na początku drogi w poszukiwaniu Boga i taka miara; „głupie piwo” i to w upał. Przecież to napój, nikt nie widzi!

   Dzisiaj, gdy to przepisuję (17.02.2020) wiem, że to była wielka próba...od Szatana. Krzyknąłem wówczas trzy razy; nie! nie!! nie!!! Dodatkowo postanowiłem ten dzień (rocznice Powstania Warszawskiego) uczcić ciężka pracą.

    Ponadto podczas przejazdów samochodem słuchałem homilii papieża. Nawet odkryłem, że jest to dobry sposób na gadatliwość, a właśnie prosiłem Matkę Bożą o pomoc w walce z tą wadą…

                                                                                                                            APeeL

 

02.08.1988(w) Moje straszenie czyśćcem okazała się słuszne

    Dzisiaj trwał dalszy ciąg ciężkiej pracy. Do godziny 1.30 czytałem "Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Marii Simma. Autorka ma zdolność widzenia duszy ludzkiej, przyjmuje cierpienia zastępcze, które pomagają zmarłym ludziom uzyskać zbawienie.

    Teraz, gdy to przepisuję (17.02.2020) przytoczę tylko kilka zdań z tej książki...dla straszenia. Chodzi o to, że nasza wiara - wg „matka Joanna od demonów” (prof. Skrzeczyszyn) - wynika ze strachu przed Piekłem. Dlatego latamy do kościoła i dajemy na tacę...

    Czytające te kilka zdań uprzytomniłem sobie, że ja - w rozmowach z wierzącymi - straszę Czyśćcem. To jest słuszne, ponieważ tam dowiadujesz się, że wszystko jest prawdziwe w naszej wierze, a nic nie możesz już uczynić dla siebie...czekasz na takich Anna Simma, jak moja żona i ja oraz całe masy podobnych na ziemi.

   Powiesz, że - przy okazji chwalę siebie! A kto mnie pochwali? Uciekają przede mną, gdy zaczynam mówić o Bogu...siostrzyczki zrodzone z tej samej matki krzyczą, że „już zaczynam i to wciąż o tym samym”, a córka oburza, bo chcę ją nawracać!

    Wróćmy do straszenia przez Marię Simma; „Ten, kto za życia lekceważy czyściec i w związku z tym grzeszy, będzie za to ciężko pokutował”.

   <<Czas trwania pokuty też jest różny. Ksiądz z Kolonii był w czyśćcu od roku 555 aż do Wniebowstąpienia Pańskiego roku 1954 i gdyby nie został wybawiony przez jej cierpienia zastępcze, musiałby cierpieć dalej. Są też dusze, które muszą pokutować w czyśćcu aż do Sądu Ostatecznego. Innym wystarczy pół godziny pokuty albo jeszcze mniej, jakby przepłynęły tylko przez czyściec.

    /../ Dusze w czyśćcu znoszą swoje cierpienia z godną podziwu cierpliwością i wychwalają miłosierdzie Boże, dzięki któremu uniknęły wiecznego potępienia. Wiedzą, że zasłużyły na swoje cierpienia i żałują za grzechy. Modlą się do Maryi, Matki Miłosierdzia>>.

   Dziwne, bo w ręku znalazło się też; orędzie dusz czyśćcowych do ks. Ottavio Micheliniego.

    <<Oczekujemy teraz braterskiej pomocy, która przyspieszy nasze uwolnienie. Nasze cierpienie może wyrazić obraz człowieka palącego się wśród płomieni i pragnącego znaleźć się w czystej i świeżej wodzie. Pali nas pragnienie połączenia z Tym, który jest przyczyną i celem naszego istnienia! Wy nas nie możecie zrozumieć, bo my widzimy inaczej niż wy>>.

    Dla mnie jest jasne, że te dusze mogą modlić się tylko za nas, a my mamy to czynić za nie. Tak jest w Ciele Mistycznym Pana Jezusa. Jest to zarazem dogmat o Obcowaniu Świętych. Dalej padło zalecenie uczestnictwa w Mszach Św. z Eucharystią. Mówię o tym wszystkim przy każdej okazji, a podczas modlitw wołam także za dusze objęte daną  intencją…

                                                                                                                      APeeL

 

03.08.1988(ś) Praca uświęcona...

   Pada. Czuję się dziwnie, trwa niepokój, senność i osłabienie. Nie wiem co robić, nie mogę się skupić...tak czas zleciał do obiadu. Dzisiaj, gdy to przepisuję wiem, że tak jest podczas kuszenia przez Szatana. Zauważ to na sobie (zapamiętaj; niepokój i „nie wiem, co mam robić”).

    Przespałem się, a ok. 15.00 syn - z natchnienia Bożego - pokazał mi książkę o o. Pio z jego zdjęciami...dla dodania mi siły. Kiedyś uczyniłem to samo, gdy nie chciało mu się wstać do szkoły. Nawet przypomniał; „zrobiłeś to i od razu miałem siłę". Potwierdziłem, że o. Pio zawsze dokładał sam sobie pracę, modlitwy z przyjmowaniem różnych cierpień.

   Zerwałem się, szybko poszło przygotowania do tapetowania; usuwanie starej, szpachlowanie, malowanie sufitu i futryn, rozrobienie kleju z wysprzątaniem wszystkiego. Wiedz, że jestem najlepszym malarzem wśród lekarzy.

   Wyjaśniło się kuszenie Bestii, bo ten dzień poświęciłem za duszę brata ciotecznego, dwóch zmarłych sanitariuszy, staruszkę, która powiesiła się w moim domu rodzinnym (miałem wówczas 5 lat) oraz za duszę pana, którego określałem przodownikiem, ponieważ był pracowity, cichy, pokorny w sercu, dobry i uczynny. Wówczas nie wiedziałem, że jest to uświęcenie pracy i cierpienia...wielka ofiara dla dusz czyśćcowych. To wyjaśniło rozpraszające kuszenie...

                                                                                                                                     APeeL