Wczoraj, po ciężkim boju przegraliśmy w siatkę ze Słowenią. Dzisiaj, gdy pomyślałem o tym w ręku znalazł się wycinek gazety z 20-21 maja 1994 r. z tytułem: "Kubacki pokonany". Wówczas Rafał Kubacki mistrz świata w judo przegrał z Niemcem Ralfem Koserem w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Gdańsku.

   To kazało się intencją tego dnia, tym bardziej, że czekam na mecz lokalnych oldbojów w piłkę nożną, którzy "walczą dla walki", ale często przeżywają porażkę. Ja w tym "w ruchu" odmawiam moje modlitwy...

     Jakże ważne jest wsłuchiwanie się w natchnienia, bo dzisiaj mam być na Mszy św. wieczornej, a w oczekiwaniu na mecz o 11.00 uda się edycja dwóch zaległych świadectw wiary. Sam zobaczysz jak dalej zostanie potwierdzona ta intencja...

1. Na meczu dojdzie do sprzeczki i obrażony zawodnik opuści swoją drużynę.

2. W TVN24 będzie dokument Ewy Ewart z ataku na WTC, ale w postaci wstrząsających relacji tych, którzy w cudowny sposób przeżyli ("pokonanie" USA).

3. Putin już robi machlojki wyborcze, aby pozostać na stanowisku jako niezastąpiony, a w moim sercu pojawiły się wybory w samorządzie lekarskim (upadki ze stanowiska...do pracy w przychodni).

4. Obecna sytuacja w Afganistanie, gdzie Amerykanie porzucili wszystko w panice.

5. W TVP Historia trafię na opętańcze działania Adolfa Hitlera z jego decyzjami jako "największego stratega wszechczasów" (sromotna klęską pod Stalingradem)...

6. Terrorystyczna organizacja "Świetlisty szlak" w Peru została pokonana przez siły rządowe (zniewalali całe masy, porywali także dzieci i przysposabiali do ich zbrodni).

7. Jednak szczytem tego dnia będzie przegrana Słowenii z Włochami w siatce o mistrzostwo Europy (w dogrywce). Pokonani płakali, kładli się na ziemi, bo byli znakomici, ale u Włochów przeważyła kondycja (młodszy zespół).

    Ogarnij cały świat pokonanych w różny sposób (choroby, wypadki, nieudane małżeństwo, prowadzenie restauracji, nałogi, itd.). Zarazem zdziwiłem się czytaniami na Mszy św. wieczornej, bo dotyczyły właśnie tej intencji:

Księga Mądrości (Mdr 2,12.17-20): popłynie zapowiedź działania bezpieki świątynnej w celu zlikwidowania Syna Bożego z przewrotnością: "jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z ręki przeciwników".

Apostoł Jakub powie (Jk 3,16-4,3): "Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz".

Pan Jezus w Ew (Mk 9,30-37) przekazał, że zostanie zabity i zmartwychwstanie. Natomiast do uczniów, kłócącym się o wielkość powiedział: "kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich!"

   Eucharystia przewijała się w ustach z zamianą w mannę z nieba. Pokój i słodycz zalały serce, zesłabłem w ciele...nawet nie mogłem oglądać meczu (Słowenia:Włochy), ale obudziłem się na dogrywkę z obrazami pokonanych i ich fanami. Przenieś to na Japończyków po uderzeniu bomb atomowych oraz na zniszczonych w krajów podbijanych, a na końcu samych agresorów.

    Jednak największą klęską dla każdego z nas jest pokonanie przez Przeciwnika Boga z zatraceniem duszy. Jeżeli jesteś na rozdrożu duchowym błagam cię w Imieniu Boga o wróceniu do jedynie prawdziwej wiary katolickiej, przystąpienie do Sakramentu Pojednania i wytrwanie w wierze.

    W Królestwie Bożym będziemy cieszyć się wspólnie. Nie słuchaj "nauczycieli" wszelkiej maści i nie patrz na osobę kapłana, który nie kala otrzymywanej przez nas łaski...Cudu Ostatniego (Eucharystii).

                                                                                                                                   APeeL