Wczorajsza radość z zakupu taniego komputera okazała się przedwczesna, ponieważ nie miał wejścia dla internetu przewodowego. To chyba jest prowadzenie, bo mam wszystko do jego skonfigurowania (ruter i modem).

    Jakby na ten czas - na innym komputerze - ponownie nie otwierają się pliki zapisane przez LibreOffice. Wymagana jest pomoc specjalistów. Wiem, że jest to „duchowość zdarzenia” w ramach jeszcze nie odczytanej intencji modlitewnej.

    Ogarnij cały świat ludzkich problemów: od ludobójstwa na Ukrainie z głodem w Etiopii, bo tow. radzieccy ponownie blokują wysyłanie żywności dla potrzebujących. Przypomniała się zastawiona pułapka na myszy przy Centrum Handlowym...tak jest też z ludźmi ginącymi na niewidocznych minach.

   Jednak szokiem będą „radosne” obchody „wigilii” Święta Zmarłych („All Hallow's Eve”) w Seulu. Prof. Jan Hartman pisał okropności na naszą wiara po wypadku autobusu wiozącego wiernych do Matki Bożej Pokoju w Medziugorie. Jak czuje się teraz? Czyja to wina, bo ja widzę paluszek Belzebuba.

 

                                                                   MB Pokoju

 

   Na chórze naszego kościoła (Msza Św. o 7.00) błysk zatrzymał wzrok na „Gościu niedzielnym” z 11 września 2022 r. Od razu wiedziałem, że jest to znak dla mnie, ponieważ potrafię to odczytać. Przypomniał się atak na WTC, a ten egzemplarz na pierwszej stronie dał rycinę maltretowanej żony bitej z tytułem: „Dlaczego mnie bijesz”?

 

                                            Dlaczego mnie bijesz...

                                                                Dlaczego mnie bijesz?

    Przypomniała się biedna rodzina, gdzie żona była zastraszona przez męża alkoholika z trójką dzieci, a także matki dzieci w Afryce...nie mające nic do jedzeni i picia. Nasze problemy musimy ujrzeć na tle prawdziwych. Wrócił obraz Damaszku po tragicznym wybuchu w porcie (saletry) ze zniszczeniem tego pięknego miasta oraz obecna wojna na Ukrainie.

 

                                         Zniszcznie Ukrainy

                                                                 Zniszczenie Ukrainy

        Oto przykład "duchowości zdarzeń" z odczytem intencji modlitewnej tego dnia.  

    Na drugiej stronie będzie piękny obraz Narodzenia Maryi pod Patronatem Boga Ojca, a dalej obraz zagłady Ukrainy z tytułem: „Potrzebujemy Pomocy Boga”. Ja od dawna apeluję do naszej władzy - o błagania o to - w Świątyni Opatrzności Bożej.

Od Ołtarza Świętego popłynie Słowo (Mdr 11,22-12,2) o cudzie naszego stworzenia oraz bezgranicznej Miłości Boga Ojca. „Jakżeby coś trwać mogło, gdybyś Ty tego nie chciał? (…) Panie, miłośniku życia! (…) we wszystkim jest Twoje nieśmiertelne tchnienie”.

W Ewangelii (Łk 19,1-10) bardzo bogaty zwierzchnik celników chciał ujrzeć Pana Jezusa, ale z powodu niskiego wzrostu wspiął się na drzewo (sykomorę). Jezus ujrzał go i wprosił się na gościnę „do grzesznika”. Ten zawołał z głębi serca: „Panie, oto połowę mego majątku daję ubogim, a jeśli kogo w czym skrzywdziłem, zwracam poczwórnie”.

    Eucharystia zwinęła się w rulonik, nie wiem co to oznacza? Podziękowałem Bogu za kłopoty, a później podczas meczu piłkarskiego oldbojów odmówiłem zaległą modlitwę: za szerzących pogaństwo oraz w intencji tego dnia.

  Wielki ból zalewał serce i duszę, wprost szedłem ze Zbawicielem podczas Drogi Krzyżowej, a podczas Jego Św. Agonii łzy kręciły się w oczach. W tym czasie biły dzwony kościelne wzywające wiernych na spotkanie z naszym Stwórcą. 

   Ludzkość nie wierzy w pomoc Boga Ojca...pokłada się ufność w moc własną. Właśnie mówił o tym bokser po walce...poobijany na twarzy.

                                                                                                            APeeL