Ciągnie się za mną wczorajsza doba: za ofiary ludzi zdolnych do wszystkiego. Około godziny 5.00 pojawił się niejasny komunikat z Kasperskiego i zepsuło się otwieranie LibreOffice. Komputer jest chroniony, a tu takie kwiatki. Niewyspany i zdenerwowany znalazłem się na Mszy św.!

      Wcześniej dałem komentarz na blogu prof. Jana Hartmana pod jego wczorajszym wpisem "Trójkąt smutku" (relacja z filmu). Chodziło o moją ocenę naszego zesłania...

Motto: lewicowa mądrość sentencji Marksa, Lenina…

  Profesor napisał: „Oto świat jest pełen nierówności i niesprawiedliwości, jednakże gdy tylko rewolucja odwraca bieguny i biedni obejmują władzę, nierówności się odtwarzają, a system podbudowany przez idee równościowe ulega wypaczeniu i niesie z sobą nie mniejszą przemoc i niesprawiedliwość niż opresyjny kapitalizm”.

    Ciekawe byłoby nadprzyrodzone wyjaśnienie tej sytuacji, ale Pan Profesor i jego wyznawcy nie uznają tego, co nie można ujrzeć, usłyszeć i pomacać. Jest to mądrość ludzka, a szczególnie lewicowa.

    Człowiek normalny wszystko widzi w poziomie, nie może unieść się w zaświaty i ujrzeć nas spoza kosmosu…z naszej Prawdziwej Ojczyzny, gdzie nie ma lewicy ani prawicy, seksu, złota i opętańczej władzy.

    Stwórca dał nam wolną wolę, a co wyprawiają czytający "Manifest Komunistyczny" każdy widzi. Negując Prawdę negujemy istnienie Księcia tego świata. Ja wiem jak działa podsuwając „dobra”. Pana Profesora oszukał, ale proszę się nie dziwić, bo to samo uczynił z ekspertem od duchowości papieżem Benedyktem XVI.   

    Gdzie dojdziemy uznając, że wszystko powstało cudownie…samo z siebie!? Kiedyś przedstawił Pan poprawiony dekalog z ogólnym przesłaniem: wierzę w samego siebie. To mądrość ludzka, lewicowa, która obiecywała raj na ziemi…z zagrzebywaniem nas kijkiem w piasku. Nie ma tak lekko…

     Od Ołtarza św. popłynie słowo (Hbr 6,10-20): "Nie jest Bóg niesprawiedliwy, aby zapomniał o czynie waszym i miłości, którą okazaliście dla imienia Jego" z apelem, abyśmy "nie stali się ospałymi", ale wytrwali w posłudze.

    Po Eucharystii wróciłem z niepokojem, bo wiem, że naprawa LibreOffice nie będzie prosta. Poprosiłem św. Józefa o pomoc i w dziale technicznym trafiłem na znającego mój problem. Udało się, ale tego nie nie uczyniłby nikt tutaj.

     Ponieważ dyskutowano ze mną na w/w blogu napisałem: "Grzesznikom światło odjęte i strzaskane ramię wyniosłe" (Hi 38,1.12-21;40,3-5)…

 

Cagan pisze 17 stycznia 2023...

   „Oto jest świat pełen nierówności i niesprawiedliwości, choć podobno stworzył go ‎wszechmocny , wszechwiedzący i niemylny Kreator, który podobno dał nam wolną wolę, ‎a co wyprawiają czytający Pismo Święte, to każdy widzi”.‎

                                                                       Bracie!
    Jeżeli masz dzieci…tak jak Wałęsa, to wiesz, że on nie odpowiada za ich wyczyny. Tak samo jak ja. Wg zła i złych ludzi oceniasz Boga, wszystkiego dowiesz się po śmierci, ale będzie za późno.

    Nie możesz ujrzeć cudu stworzenia, bo nie patrzysz z góry (brak łaski), a nie wiemy, gdzie jest nasza Prawdziwa Ojczyzna. Uwierz mi, że jest. Wskazujesz na fakt, że Bóg nie stworzył raju na ziemi (pokazane sa jego elementy).

     Jak możesz zbadać ludzi? Dajesz im wolną wolę oraz czas na naprawę. Niektórzy czynią to w ostatnim uderzeniu serca (Dobry Łotr). Czy wiesz jaka radość będzie z twojego przejrzenia…fana „Boga urojonego” (wyrzuciłem to „dzieło”, ponieważ przyciągało demony)! Nie patrz także na poczynania czytających Pismo Święte.

    Twoje ataki na wiarę katolicką wynikają z jej Prawdy. Przecież masz tyle wyznań, w tym islam, gdzie zabierają wolną wolę. Będziesz musiał przyjąć to wyznanie…

Cagan 17 stycznia...

    Dalej męczy się z rozpoznaniem u mnie schizofrenii. Przecież pisałem, że to rozpoznanie postawili spece z Izby Lekarskiej (zaocznie i po badaniu „bez zainteresowanego”)!

    Zalecasz mi leczenie, ale musisz zrozumieć, że moja choroba to schizofrenia bezobjawowa (po rusku: psychuszka), którą wprowadzili uczeni radzieccy. Wciskasz mi schizofrenię na tle religijnym, a przecież rozumiesz, co oznacza choroba bezobjawowa.

    Kuracja zalecana przez ciebie będzie nieskuteczna, bo nie mam objawów. Zaraz zarzucisz jak psychiatrzy, że taki pacjent nie czuje się chorym.

Orteg 17 stycznia 2023 r. opisał treść filmu oglądany przez Profesora.

   Dyskusja nie dotyczy jego treści, ale systemów obiecujących szczęście ludzkości. Efektem jest zbliżająca się zagłada. Może nas uratować Opatrzność Boża, ale wiara upada…ufność jest w broni. Szkoda nawet naszego czasu na dyskusje.

     Apokalipsa była zapowiadana i trwa na naszych oczach. 99.99% ludzkości niezbyt to obchodzi, została „resztka Pana”. Pisałem o tym na blogu profesora kilka miesięcy temu…wszystko się sprawdza (Afganistan i Bum!). Jednak duszy ludzkiej nie może zabić atom.

    Zajmowanie się w tym czasie rozważaniem nad filmem (wymyślonym scenariuszem) to strata cennego czasu (drugiego daru Boga oprócz wolnej woli)…czyli „skok do szamba na główkę” (wg określenia głosu zwykłego z 17 stycznia 2023).

    Dziwne, bo w telemagazynie Info trafiłem na komentarz o farmach płatnych plujek internetowych Tuska...także bezpośrednio z Niemiec. Ponadto była informacja: jak manipulować w sieci i przejąc internet.

     Tam była szokująca informacja (anonim 20.12.2021): Umowa gazowa Tuska z Rosją była wg utajnionego przez Tuska raportu NIK z 2013r. skrajnie niekorzystna dla Polski. Opłatę od Gazpromu za przesył gazu przez Polskę - ok. 2.5 mld $ rocznie - Tusk umorzył Rosjanom. Pakiet klimatyczny Niemcom podpisał za darmoszkę.

    Czy Tusk to dywersant i sabotażysta państwa polskiego? Czy to nie niemieccy dziennikarze obawiali się, że Tusk będzie postrzegany w Polsce jako "niemiecka agentura"? Czy to nie jego nazywali "lokaj Merkel"? Czy to nie Rosjanie nazywali go "nasz człowiek w Warszawie"?

     Powoli wszystko wychodzi na jaw. Nie ma nic zakrytego, co nie byłoby odkryte. Dochodzenie ujawnia gigantyczną korupcję w centrali UE. Podczas machlojek wskazywali na niepraworządność w naszej ojczyźnie.

    Wcześniej mówił o tym Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Suwałkach...
– My nie jesteśmy niczemu tutaj winni. Winni są ci, którzy nieustannie podpuszczali tam, podnosili rękę za różnymi uchwałami przeciwko nam, ale przede wszystkim szczuli, szczuli i jeszcze raz szczuli.

– To jest po prostu niesłychane. Nie ma w Europie takiej sytuacji jak ta, która jest w Polsce, żeby opozycja była antypaństwowa i antynarodowa – mówił również szef partii rządzącej.

– On użył jednego celnego określenia, że władza powinna być ciepła dla ludzi. Otóż czy ciepła jest ta władza, która daje, czy ta, która nie daje? Czy ciepli rodzice, to ci, którzy zajmują się swoimi dziećmi, czy ci, którzy mówią: niech sobie dzieci same dają radę? – mówił Jarosław Kaczyński.

– Za te setki miliardów złotych, które Polska straciła z powodu tego, że oni tolerowali gigantyczne złodziejstwo

    Piszę to, a w telewizji płynie wywiad ze Sławomirem Neumannem o jego zasadach bronienia przestępców wiernych Partii! Starzeje się chłopina w przewrotności...

                                                                                                          APeeL