Ty myślisz, że Pan Bóg pomaga tylko w naszym nieszczęściu, a nie chcesz być prowadzony każdego dnia. Jak można rządzić bez wołania do Boga? Mamy Czasy Ostateczne, a rząd ma wielkie plany: budowa Centralnego Portu Lotniczego i jeszcze nie wiadomo czego.

    Szatan podsuwa różne "dobra", bo zna wydarzenia do przodu, a Pan Bóg nie może interweniować bez naszego błagania. To podkreślała MB Fatimska oraz w Medziugorju...

 

                               Fatima 

 

     Dzisiaj jest masakryczna  wichura, wielu narzeka, że nie może zasnąć, budzi się lub poci i dziwi się, że coś ich boli. Nie mogą ujrzeć z góry wszystkich ludzkich tragedii...od pokazywanych w telewizji "potopów" do zapadlisk ziemi w Trzebini.

    Nawet nie wspominam o ofiarach kataklizmów wśród których najgorsze są wojny. Dzisiaj w TVN24 o 20.00 "Superwizjer" przez godzinę będzie pokazywał ofiary okrucieństwa Rosjan na Ukrainie. Bomba spada na blok, a ci strzelają z karabinów maszynowych do niosących pomoc. Do tego stosują zakazane bomby próżniowe (wysysające tlen z powietrza), kasetowe oraz rakiety Grad.

    W tym czasie tylko garstka dziękuje Bogu Ojcu za to, że mamy wodę, ciepło i WC, a wszyscy rano pobiegną po świeży chleb dla ciała. Przykładem jest moje miasteczko nad rzeczką, raj na ziemi z obecnością sześciu osób na Mszy świętej porannej...więcej o tej porze trafia do sklepu monopolowego.

    W kościele, gdzie znaleźliśmy się z żoną odmówię  "Anioł Pański" z zawołaniem do Matki "Pod Twoją obronę" oraz do Boga "Pod Twą obronę Ojcze na niebie, grono twych dzieci swój powierza los". Na ten czas siostra zaśpiewała: "Przyjdź Jezu mój, zostań wśród na zawsze już!"

    Od Ołtarza św. popłyną trudne słowo (Hbr 11,1-7), ale wybrałem dla Ciebie: "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają.

   Psalmista wołał ode mnie (Ps 50,1.8.16-17.20-21):

"Każdego dnia będę Ciebie błogosławił i na wieki wysławiał Twoje imię.

 Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały, a wielkość Jego niezgłębiona"...

    Natomiast w Ewangelii: Mk 9,2-13 Pan Jezus przemienił się wobec Piotra, Jakuba i Jana (...) Jego odzienie stało się lśniąco białe (...) I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, a (...) z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

     Eucharystia utrzymywała się w ustach, przewijała wstecz i zamieniła w zawiniątko...pokarm dla robotnika na niwie Pańskiej. Tak będzie, bo dzisiaj planuję opracowywać zaległe zapisy.

    Uwierz mi, że wszystko jest prawdziwe w naszej wierze. Bóg w Trójcy Jedyny jest przy każdym z nas, wie wszystko, zna nasze myśli (nie ma nic zakrytego, co nie jest odkryte). Większość nie ma tej świadomości, nie wierzy w to, nie otwiera drzwi do swoich izdebek, a nawet odpycha Stwórcę.

    Zważ, że tak jest także z "wielkimi" tego świata. Pan zna ich grzechy i zamiary, ale nie może ingerować, bo wiara upada, a garstka modlących się nie ma mocy powstrzymania Jego karzącej ręki!

                                                                                                                 APeeL