Dzień ojca ziemskiego

Imieniny matki ziemskiej

     Po przebudzeniu o 4.00 miałem pomoc Boga Ojca w przekazaniu wczorajszego świadectwa wiary. Nawet nie wiedziałem jak zakończyć bardzo poważną intencję: za negujących istnienie Trójcy Świętej. Posłuchałem natchnienia, aby przenieść część zapisu z 20.06.2023, który tam nie pasował.

    Znakiem takiej pomocy jest zawsze wykonanie zadania...dokładnie, co do minuty przed wyjazdem na Mszy św. poranną (dzisiaj o 6.30). Pełen zadziwienia - ze łzami w oczach - dziękowałem Bogu, a po Eucharystii popłakałem się.

    Żona przypomniała, że dzisiaj są imieniny mojej zmarłej matki oraz dzień ojca ziemskiego...zaleciła wspomnieć o ich duszach.

    Podczas wieczornego nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa prosiłem Pana Jezusa o odmianę serca chociaż jednego kolegi z Okręgowej i Naczelnej Izby Lekarskiej w W-wie. Musisz wiedzieć, że ta rozbudowana machina zostawia - napadniętego przez siebie lekarza - na pastę losu! Do zawołań dodawałem prośbę o wsparcie duszy ojca i matki ziemskiej. 

    Postanowiłem pozostać na drugiej Mszy św. (każda oddzielna za ojca i matkę). Dobrze, że to uczyniłem, ponieważ czytania dotyczyły już soboty...właśnie w nich będzie podany odczyt w/w intencji modlitewnej tego dnia. Chodziło o wysłuchanie przez Boga prośby Elżbiety i Zachariasza o potomka, która została wysłuchana, a byli oboje w podeszłym wieku (Ewangelia: Łk 1, 57-66.80).

   Moja refleksja jest taka: bardzo mało ludzi prosi o coś Boga Ojca, a to świadczy o małym zawierzeniu, a nawet całkowitym negowaniu takiej pomocy. Zacznij w jakimś swoim problemie, zawołaj, a zobaczysz, co się stanie. Nieprzypadkowo trafiłeś tutaj...

                                                                                                                                      APeeL

  

Aktualnie przepisano

09.08.1991(pt) Kropla Krwi Jezusa...

    Tuż po północy na całe osiedle popłynął śmiertelny krzyk kobiety. Czy to moja pacjentka...starsza panna, której trafił się rozwodnik (jego żona po uderzeniu straciła rozum). Stoję w kracie drzwi balkonu z wołaniem do Boga Ojca, aby "sprawił pokój w tym domu."

     Padłem na kolana i tak znalazłem się z Panem Jezusem w Getsemani. Natomiast przed przebudzeniem o 6.00 ktoś czytał mi piękne modlitwy, które trudno powtórzyć. Tam padły słowa: "przyjdź do Mnie"...w sensie zaproszenia na Mszę św.!

- Panie Jezu...nie planowałem, nie wiem, co to oznacza? Dlaczego i jaki cel?

- Dla Mnie,,,

    Zobacz nędznika, który targuje się z Jezusem i śmie pytać dlaczego jest zapraszany do kościoła...przecież powinien tam biegać z radością codziennie! Po chwili napłynęło wyjaśnienie, że, wielu nie chodzi na Msze św. dla Pana Jezusa, który pragnie ich miłosierdzia!

     W kościele trafiłem na koniec poprzedniej Mszy św., a Pan Jezus - przez usta śpiewającej siostry zakonnej - powiedział: "nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie pociągnie go Ojciec!" Dopiero teraz zrozumiałem dlaczego Pan Jezus jest tak dobry dla mnie! Ile zła dla mojej duszy wywołałaby odmowa przyjścia na tę Mszę św.! Nie koniec na tym, bo dalej płyną słowa do mnie: "wielu tu stojących nie zazna śmierci!"

    Z Ewangelii w serce wpadną słowa Zbawiciela (Mt 16,24-27): "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje". Natomiast w modlitwie padnie zawołanie: "Ty znasz moje serce...prowadź mnie drogą zbawienia".

    Podczas przyjmowania Św. Hostii zauważyłem, że Matka Boska Częstochowska obwieszona jest votami...różańcami! Gdyby zebrać te różańce i wysłać na wschód.

    Dzisiaj dużo gadałem...po wyjściu ostatniego pacjenta wzrok zatrzymał "Pan Jezus Gliniany", którego podarowała mi pacjentka w Instytucie Reumatologicznym (Jezus w koronie cierniowej trzymający się za głowę). "Przepraszam Panie Jezu...wiem, że trzeba pracować w ciszy i modlić się!"

     Dalej mam dyżur w pogotowiu, który zacząłem modlitwę serca w cieniu drzewa. To raj na ziem - Królestwo Niebieskie w nas! Nagły wyjazd do kapłana - jakże inaczej rozmawia się z człowiekiem duchowym, to staruszek (73 lata), ciężko chory.

    Pan Jezus wysłał mnie do niego, abym mu przekazał, że ma zakończyć posługę duchową dla innych, a czas przeznaczyć dla własnej duszy...przecież kapłani mają wiele pokus! Zarazem zauważyłem, że u mnie wypada modlitwa przebłagalna za dusze kapłańskie.

    Zawołałem z żarliwością: "Proszę Cię Jezu! Przyjmij dusze Swoich sług...oni mają słabości, ale całe zło, które uczynili w życiu jest niczym w stosunku do dobra wiecznego dobra. Przez ich ręce trafiasz Jezu do dusz różnych grzeszników...Ty, Jezu Litościwy i Miłosierny pragniesz ich zbawienia, a ja proszę Ciebie, Jezu o przyjęcie ich!"

    W wielkim uniesieniu duchowym chwyciłem twarz w dłonie i tak trwałem, świat dla mnie nie istniał! Przed tym wołaniem trzy razy byłem zrywany: "dzień dobry...gdzie jest kierowca karetki, o co się pan martwi?"

     Na dalekim wyjeździe do mojej duszy napłynęła refleksja dotyczące słów modlitwy: "wszystkie Swoje Rany znacz drogocenną krwią w moim sercu, abym mógł w nim ustawicznie czytać boleść i miłość Twoją". Niby słowa zrozumiałe, ale prosiłem Jezusa o wyjaśnienie tego w mojej duszy.

    Nagle moje serce zalała wielka boleść oraz niewyobrażalny smutek z powodu "braku Jezusa na ziemi...niemożliwość spełnienia smutku rozstania. Nie ma Go na ziemi...nie będzie, jak Był!

     "Och, Jezu, Jezu niech będzie uwielbione Imię Twoje...niech cała ziemia pęknie i chwali Twoje Dzieło. Niech wszystkie ptaki zatrzymają się w locie Niech wszystkie części Ciała Jezusa będą błogosławione na wieki za to, że Był tutaj, chodził, nauczał, cierpiał i otworzył mi Niebo!"

     W żaden możliwy sposób nie mogę wyrazić tych uczuć, chciałbym mówić wierszem, bo nie pojmie nikt tej rozłąki. Nagle przy zamkniętych oczach ujrzałem kroplę św. Krwi Zbawiciela spadającą na moje serce!

   Może nie wierzysz, że jest to mój zapis (dam zwiastun)...  09.08.1991

    Teraz jestem w nędznej chatce, w "letniej kuchni" z rojem much" u chłopca po operacji guza mózgu (choruje od 11 lat)! Jakże chciałbym rozmawiać z nim o Panu Jezusie, poprosić, aby każdą chwilkę życia przekazywał, ale na moje pytanie o modlitwę uśmiechnął się zdziwiony...

     W TVP podano, że przewróciła się wieża telewizyjna w Gąbinie. Słowo Boże od Jana Pawła II z Częstochowy nie dotrze na cały świat! Czy to przypadek?

    Na ponownym wyjeździe  Pan zaprowadził mnie do innej chaty, gdzie pod wielkim obrazem Jezusa w Ogrójcu leżał młody chłopak, który złamał sobie podstawę czaszki podczas wypadku na motocyklu. Czuć alkohol, pacjent pojękuje, rodzina płacze, a jemu płynie stróżka krwi z ucha. To groźny objaw - nie wiadomo czy będzie żył! Przed każdym urlopem mam takie przypadki...nawet boję się, że może mi umrzeć w karetce!

     "Panie Jezu! Ty go kochasz...bądź z nim Jezu. Ratuj! proszę Cię!". Umierający pojękuje, próbuje wymiotować, a zły kierowca, który też lubi wypić zawołał: "będzie mi tu rzygał...morda zachlana...tylko przywalić w łeb!"

- Jeżeli Bóg przyjmie do pana tą samą miarę...będzie pan zgubiony!

    Pacjenta dowieźliśmy. Minęła północ...koniec postu, a dzisiaj byłem wyjątkowo słaby z powodu nawału pracy.

                                                                                                                          APeeL