Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa

80. rocznica “Krwawej Niedzieli” na Wołyniu

Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
     Nie będę opisywał ludobójstwa UPA w stosunku do Polaków, które dotychczas jest ukrywane na Ukrainie, a nawet u nas, bo nagle głosi się miłość tych narodów. Miłość naszego Boga Ojca do ludzkości to nie słowa. Jest to pokazane na naszych dzieciach. W tej intencji mam przekazać natchnienia, które zrealizowałem...sam się zadziwisz, gdy zechcesz to sprawdzić...

1. Manipulacja w telewizji publicznej (TVP 1), gdzie emitowano film dokumentalny "Sad dziadka" o 22.05 z mylna informacja (serial obyczajowy i biografia Osieckiej), a w programie miał być serial obyczajowy i biografia Osieckiej! Dla jeszcze większego zmywalnia podano emisje tego dokumentu na 23.25!

   W zwiastunie będą słowa: "Sad dziadka" to osobista historia młodej Polki z Londynu. Karolina wyrusza w podróż na Wołyń, żeby dotrzeć do korzeni własnej rodziny. Wędruje pieszo, oddycha powietrzem kraju swoich przodków. Pielgrzymuje do ich miejsc, mijając niebieskie cerkiewki i pomniki UPA z czarno - czerwonymi flagami.

   Mieszkańcy zapraszają ją do siebie, chętnie rozmawiają, nierzadko są to trudne rozmowy. Karolina poznaje opowieści o Ukraińcach, którzy pomagali Polakom ocalić życie w czasie rzezi. Dzięki nim jej rodzina przeżyła. To film o okruchach dobra, pamięci, wybaczaniu i godzeniu się z własną przeszłością, a także o nieznanych aktach bohaterstwa ukraińskich sąsiadów.

2. "Gazeta warszawska" (7-13 lipca, którą możesz jeszcze kupić) dała trzy artykuły w tej sprawie...
- Duda niczym PRL - owski aparatczyk
- Liczy się to, co Polsce odpowiada, i to, co dla Polski jest ważne...fragmenty wywiadu z księdzem Isakowiczem-Zaleskim
- Apel Rodzin Ofiar Ludobójstwa do Episkopatów Polski i Ukrainy...

3. "Czy Ukraińcy powinni przeprosić za Wołyń?" To wpis Jana Hartmana z 10 lipca 2023 r. na jego blogu (www.polityka.pl Zapiski nieodpowiedzialne)

4. Ostatni przekaz nr  1292 Żywego Płomienia https://www.viviflaminis.com/ od Boga Ojca Warszawa Jelonki, 26 czerwca 2023r.  godz. 8:38                                                        
     Przytoczę tylko końcowe słowa Boga Ojca: "Niestety, większość ludzi Wschodu i Zachodu kroczy drogami demona, a on wziął od pewnego czasu na cel Polskę, zwłaszcza polskich kapłanów i hierarchię."

Od Ołtarza św. popłynie Słowo...

    "Synu, jeśli przyjmiesz moje nauki i zachowasz u siebie wskazania, ku mądrości nachylisz swe ucho, ku roztropności nakłonisz swe serce, tak, jeśli wezwiesz rozsądek, przywołasz donośnie rozwagę, jeśli szukać jej poczniesz jak srebra i pożądać jej będziesz jak skarbów - to bojaźń Pańską zrozumiesz, osiągniesz znajomość Boga. Bo Pan udziela mądrości, z ust Jego - wiedza, roztropność: dla prawych On chowa swą pomoc, On - tarczą żyjącym uczciwie (Prz 2,1-9)".

    "Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby (Dz 4. 32-35)".

    Natomiast Pan Jezus wyjaśnił Apostołom (Ewangelia: Mt 19,27-29): "wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy."
     Eucharystia ułożyła się w laurkę, a ekstaza zalała serce i duszę. Ze względu na potrzeby dusz zamordowanych przebywających w Czyśćcu pójdę dodatkowo - w tej intencji - na jutrzejszą Mszę św. o 6.30.
                                                                                                                                    APeeL