Dzielenie się łaską wiary sprawia wielką radość. Zarazem nie jest to moja zasługa, bo sam z siebie nic nie mogę. Stąd wzięło się przeszło 30-letnie prowadzenie dziennika duchowego.

    Ja nie mam żadnych osobistych widzeń, nie słyszę też głosów z tamtego świata...nawet nie pragnę tego, ponieważ "błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli". 

    Dziwi mnie fakt, że ludzie i to szczególnie obdarowani za nic nie dziękują. Na szczycie wszystkich darów jest wiara katolicka, jedynie prawdziwa z Cudem Ostatnim jakim jest Eucharystia.

   Wejdź i poczytaj moje zapisy, których "Gazeta wyborcza" nie kasuje. Chwała im za to, bo nadchodzi Dżihad (wojna światowa z niewiernymi), a dla miłych braci islamistów jesteśmy śmiertelnymi wrogami. https://forum.gazeta.pl/forum/w,721,138270270,138270270,Wszystko_jest_prawdziwe_w_Kosciele_katolickim_.html

     Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, braćmi. Czy jakiś ojciec ziemski zaleca swojemu synowi, aby zabił brata...i to z okrzykiem, że jego ojciec jest wielkim zwycięzcą! Przecież wiemy, co uczynił Kain...za kim oni poszli?

     W moim dzienniku nie piszę tylko o wierze, ponieważ nie można oddzielić duszy od ciała, wiary (duchowości) od naszego codziennego życia, a wreszcie Kościoła św. (w sensie wiernych, a nie hierarchii z Watykanem) od Państwa.  Nie chodzi tutaj o państwo katolickie podobne do Państwa Islamskiego, którego zadaniem jest opanowanie świata przez jedną religię z nawracaniem przy pomocy straszenia, a wręcz ludobójstwa.

     My staramy się głosić Dobrą Nowinę (Ewangelię) i to nie na rogach ulic jak czynią świadkowie Jehowy z całkowicie zmyślanymi teoriami: Jezus był zwykłym człowiekiem, nie ma Czyśćca, a raj będzie na ziemi dla 144 000 wybranych, których reprezentują sami!

    Przed Mszą św. zapytałem znajomych - przed trzema klepsydrami ...

- Co jest z nami po śmierci? Nie ma nas? Proszę nie głosić tego, ponieważ od razu jesteśmy. To jest wielka tragedia dla niewierzących, którzy całkowicie zaskoczeni zawołają: "Jezu! Ja jestem!" 

-  Mówi pani, że każdy w coś wierzy! Proszę tego nie głosić, ponieważ jest to ekumenizm! Możemy rozmawiać ze sobą, ale modlić można się tylko do Trójcy Przenajświętszej (Boga Ojca, Syna Jezusa i Ducha Świętego). Poczucie każdej z tych Świętych Osób jest inne, a ja mam łaskę ich odróżniania. 

 

                    Religie                                   Ekumenizm

                                  Religie                                                                      Ekumenizm

     Na Mszy św. prorok Ezechiel przekazał widzenie świątyni (Ez 47), a ja nie wiem o co chodziło. Psalmista zawołał (Ps 46), że: "Bóg jest we wnętrzu swojego Kościoła" z głoszeniem chwały naszego Stwórcy. Natomiast Pan Jezus wypędził dzisiaj handlujących w synagodze jak na targowisku (Ewangelia: J2,13-22).

    Eucharystia ułożyła się w kielich kwiatu. Bardzo to lubię, ponieważ jest to zapowiedź dobrego dnia. Zjednany z Panem Jezusem mam pragnienie rozmawiania o naszej wierze.

      Ponownie rozmawiałem z poprzednim panem (już bez żony)...

-  Proszę pana nie ma takiego dziennika duchowego na świecie, gdzie z dnia na dzień jest dawane świadectwo wiary z opisami z naszego życia, szczególnie w poprzednich latach, gdy pracowałem jako lekarz!

- Wydaje się, że Pan Bóg pomaga nam, gdy umieramy i krzyczymy o pomoc. Ludzie nie wiedzą, że Bóg Ojciec jest stale przy każdym z nas i pragnie pomagać w naszej codzienności, ale większość o nic nie prosi, a jeżeli to uczyni...nie podziękuje za uzyskaną pomoc. Niech pan spróbuje poprosić o cokolwiek i zauważyć pomoc, a będzie pan miał świadectwo istnieje nadprzyrodzoności z jedynie prawdziwą wiarą katolicką! Dlaczego w islamie nie ma świadectw wiary?

- Pan Bóg mówi przez wszystko, niech pan przeczyta wczorajszy zapis o tych, którzy wstali na lewą nogę. Mówi pan, że to przesądy, tak jak  kot, który przebiegł nam drogę. Myli się pan, bo koty - przed zmianą na wyż z wiatrem - przebiegają i często giną pod kołami samochodów.

    Ja jestem metereopatą i przy takiej zmianie źle się czuję. To pomagało mi w pracy (chodziło o czujność) na dyżurach w pogotowiu, bo wówczas trafiały się nagłe zgony, udary, zawały, migreny i zawroty głowy, a także wypadki. Zawał może być bez bólu i przy prawidłowym ekg (wówczas wykonuje się badanie laboratoryjne)!

- Jan Hartman, którego pan zna wciskał nam antysemityzm. Ja byłem oburzony, ponieważ widział w katolikach wrogów, członków ideologii z innego państwa (Watykanu)! Teraz przekonał się co oznacza antysemityzm.

- Islam rozpoczął już wojnę o wprowadzenie na całym świecie jednej religii. Oznaczają domy Żydów gwiazdami Dawida...niech pan ogląda swój, czy nie ma tam ryby (symbolu chrześcijaństwa). My dla nich jesteśmy największymi wrogami. Ich flaga zawiśnie nad Watykanem.

- Niech pan nic nie planuje, bo trwa już Apokalipsa, a nawet pędzi, grozi nam niechybna zagłada i nie tylko nam bo całemu światu, a wokół wszyscy uśpieni, nie ratują swoich dusz, których nie może zabić żadna ludzka broń!

- Mówi pan, że wszyscy powinni być dobrze dla siebie. Tak właśnie głosił Pan Jezus i św. Paweł, ale bój toczy się nad nami pomiędzy Bogiem Ojcem oraz Szatanem, księciem tego świata, który chce zguby każdego z nas, a nawet całej ludzkości!

     Szczególnie kusi bronią jądrową, bo wówczas większość dusz wpadnie do Czeluści! Jego zadaniem jest szkolić w naszym powrocie do raju! On tam był, ale został wypędzony raz na zawsze...wie jakie czeka nas szczęście. Nasze spotkanie jest nieprzypadkowe, mówię to szybko, ale jest to wynik 30 lat łaski wiary...

      Wieczorem, towarzysząc grającym w piłkę nożna odmówiłem w tej intencji moją modlitwę (trwało to 1.5 godziny)...

                                                                                                                                    APeeL