Niektóre zapisy z początku prowadzenia dziennika były krótkie, a ten dzień dotyczył mojej irytacji. Pracę w przychodni zaczynałem o 8.00, ale często przychodziłem około 7.00 lub wcześniej (po dyżurze w tym samym budynku).

   Zaczynasz pracę od 8.00, a o 6.50 już ktoś biegnie za tobą! Właśnie tak stało się dzisiaj, bo wpadłem do przychodni, a pacjentka już była za mną...chciała podarować mi książkę o miłosierdziu!! To sprawiło, że później pracowałem poirytowany. 

  Nieraz „buntowałem się” i przychodziłem zgodnie z umową, ale to było złe dla mnie i chorych. Wówczas nie miałem obecnej łaski, bo prosiła się modlitwa o poirytowanych.

    Na ten moment (11.01.2015) pokazują krzyczącego górnika, który uczestniczył w rozmowach, bo dr Ewa, Ciotka Polka zaczyna zamykać kopalnie przynoszące straty.

    Nic nie mówią o podwojeniu stanowisk "rządzących" oraz tajnej dyrektywie, aby wydawać pieniądze na byle co! We wszystkich urzędach RP specjalnie kupuje się rzeczy niepotrzebne, aby doprowadzić naszą ojczyznę do ruiny (świadoma demolka). Zobacz jak tamta irytacja wywołała obecną.

   Wówczas nie chciałem przyjąć obcej pacjentki...później okaże  się, że właśnie ona miała kojący wpływ na moje zdenerwowanie. Stwierdziła bowiem, że to co dzieje się w przychodni to nic w porównaniu do jej pracy akordowej w charakterze szwaczki w fabryce w Łodzi (15 lat).

    „U nas to był szum, krzyki, poprawki, nerwowe poganianie, a nic nie było słychać...to było jedno wielkie piekło na ziemi". My myślimy, że nam jest najgorzej, bo nie widzimy całego ludzkiego cierpienia. Nie wiemy też, że za naszą „krzywdę” wielu dziękowałoby Bogu w dzień i w nocy.

    Nagle zrozumiałem, ze Bóg to Pokój, a podenerwowanie, irytacja bez powodu jest wynikiem działania złych sił niewidzialnych. Człowiek spokojny i zrównoważony, a dzisiaj dodam, że zjednany z Panem Jezusem (Eucharystia) daje im odpór.

   Trafiłem na wizytę do chorego, który miał wiele książek...jedną z nich otworzyłem, bo chciałem dowiedzieć się, co Pan Bóg ma mi do powiedzenia na ten moment. Tam trafiłem na zdanie, które w mojej modyfikacji brzmiało” „Szukaj Boga ponad wszystko i noś Go w sercu”...                    APEL