Co robisz z tą żarówką?...krzyczy rozbudzona żona. Jest już daleko po północy, a ta żarówka to nakrętka od otwieranego i zamykanego koniaku. Przeholowałem...

      Czytam „Bhagavat-Gitę” po swojemu: "Każdy, kto chce pojąć Boga z punktu widzenia swojej wiedzy zbłądzi bez Światła. Nie trafi do Boga. Co masz robić? Nie trać czasu na udowadnianie, że nie ma Boga! Pomyśl tylko nad tym dlaczego nie jesteś wybrany? Odrzuć demonizm i skłonności awanturnicze. Nasze życie jest skomplikowane, a wiara daje proste rady. Jeżeli nie odnajdziesz Jezusa będziesz niewolnikiem materialnego kłamstwa (fałszywego bożka). Byt materialny nie da ci szczęścia."

    Podziękowałem Panu Jezusowi za otwarcie moich oczu. Jak możesz zostać wielbicielem Jezusa?

- Przestań przyjmować Jezusa jako zwykłego człowieka, bo nawet w nas jest cześć Boska - niezniszczalna dusza.

-  Nie wstydź się Jezusa!

- Nie musisz być kapłanem, aby uzyskać doskonałość i oddać się Jemu...musisz zrozumieć, że jesteś nikim, a już przez to staniesz się wielki.

    Jako lekarz stwierdzam, że większość istot ludzkich cierpi...martwi ich życie materialne (ten świat) i strach przed śmiercią (nicość). Bardzo rzadko ludzie wierzą w nieśmiertelność: stąd walka, spory, sądy, wojny...faktycznie o rzeczy materialne.

    Obudź się, odsuń zatwardziałość serca. Czy fakt posiadania rzeczy zamyka drogę do Boga? Nie, bo Bóg może powołać każdego!  Przecież pierwszym świętym jest Łotr, a skazany w celi śmierci napisał "Za pięć godzin ujrzę Jezusa"...ukrywa się nawrócenie Kocha szefa obozu w Oświęcimiu, tak też było z Pawłem prześladowcę wiary. Droga jest otwarta przed  mądrym i prostaczkiem...

    Wstałem i poszedłem załatwiać sprawy. Nadeszły pocieszenia: oprocentowanie w banku, piwo, rozmowy z ludźmi. Po powrocie do domu na ziemi znalazłem zdjęcie Matki Teresy z Kalkuty oraz bardzo smutnej starszej niewiasty z Armenii po trzęsieniu ziemi. Przyniesiono książkę „Ojciec Pio”, którego w nocy pobił demon - dzień przed jego wypędzeniem z opętanej dziewczyny!

    W serialu „Żydzi polscy” pokazano umierającego Polaka, który przez kilka lat przechowywał rodzinę żydowską. Całe życie należy tak czynić jakbyś miał umrzeć jutro.

   Teraz czytam o Pawle, prześladowcy chrześcijan i uczniów Jezusa. To przykład właśnie powołania podobnego do mojego...został oślepiony i rzucony na kolana, gdy zdążał do Damaszku, gdzie miał dokonać aresztowań chrześcijan.

   Po odzyskaniu wzroku i napełnieniu Duchem Świętym zaczął głosić, że Jezus jest Mesjaszem. Wyobraź sobie szok i zamieszanie wśród jego mocodawców...dlatego próbowano go zabić. Stał się nieprzejednany i jest moim przewodnikiem duchowym. Kiedyś miałem uczucie, że „przeszedł” przede mną w kościele po Eucharystii (niski i brzydki).

    Podczas działalności na Cyprze zwrócił się do złego poganina: „Ty synu diabelski, pełen podstępu i wszelkiej podłości, wrogu wszystkiego co prawe." Sprawił, że ten człowiek też oślepł na pewien czas.

    Dzisiaj, gdy to przepisuję ponownie popłakałem się, bo przypomniało się moje nagłe padnięcie na kolana i przeżegnanie się w środku nocnego dyżuru w pogotowiu. To był początek nawrócenia. Mądrość Boża nawet przez złych ludzi tworzy Wielkie Dzieła...

    Ty czytasz to, ale nie zdajesz sobie sprawy ile trwało wystukanie tego na maszynie, a przecież nie wiedziałem, że będzie możliwe konwertowanie i ogłaszanie tego świadectwa w Internecie.                                                                                                                                                       APEL