Nie potrafię edytować rysunków, ale wyobraź sobie, że do każdego z nas dochodzi nić Bożej Miłości, która płynie do wszystkich stworzeń. Inaczej jest u przywódców, a inaczej u ludzi zwykłych, a szczególnie dzieci i niedołężnych starców...

   Dzisiaj, gdy to opracowuję tą sieć powiązania nas z Bogiem pokazuje internet, a bliżej rodzice wielodzietni, którzy kochają wszystkie swoje pociechy, ale bardziej złe z nadzieją, że któregoś dnia się poprawią.

   Bóg Ojciec kocha nas podobnie, a najbardziej tych "ostatnich"...sam do takich należałem! Nikt nie odpowiada w pełni za swoje czyny (i wyczyny) już tutaj na ziemi. Ziemski aparat sprawiedliwości jest wielką łaską, ale władza go wypacza.

   Trzeba stać się małym, bratem dla innego, bo wielu ludzi jest słabych fizycznie, intelektualnie i moralnie. Wielu jest ubogich, chorych, ”trędowatych”, zapomnianych, drugiej kategorii, wyrzuconych poza życie, odgrodzonych duchowo, spychanych na margines...

  Świat ceni sukcesy, dyplomy, odznaczenia, stanowiska, bogactwo i urodę. Nie zauważa się pokrzywdzonego, biednego, bezsilnego. 

   Zbawiciel wskazał nam życie oparte na wszechogarniającej miłości. Po co są ludzie niewierzący? Ludzie o takich poglądach mają budzić zwątpienie w próbie wiary, a my mamy wolność wyboru. Na drodze do dobra zawsze będzie stało ludzkie niedowiarstwo, nienawiść szerzących fałsz, panoszenie się niesprawiedliwości.

  W akcie mistycznej ekstazy dochodzi do bezpośredniej komunikacji pomiędzy człowiekiem i Bogiem (ten dar mają nieliczni), a u ludzi normalnych jest ciąg: człowiek-Kościół-Bóg. Próby dotyczą nie tylko człowieka, rodziny i małżeństwa, ale społeczeństw, zgromadzeń, a także dzieci itd. 

   Dla każdego istnieje droga ziemia – Niebo...drabina na której szczycie jest świętość. W tym czasie pojawiają się ci, którzy dostarczą ci wszystkich wygód. Bóg przyjdzie do nas, gdy my będziemy szli do niego. Pomyśl co będzie się liczyło w momencie śmierci?

   Wydaje się, że w nocy nikt nas nie widzi i nikt nie będzie wiedział o twych niecnych myślach? Pomyśl przez chwilę! Wszystko jest zapisane: każda myśl, słowo i czyn.

   Jeżeli w tym momencie nie pomyślisz ze smutkiem o swoich złych czynach, obcy jest ci ból i niezadowolenie z siebie, a to oznacza, że zboczyłeś ze swojej drogi do pełni człowieczeństwa...

                                                                                                                         APeeL