Jako lekarz, który ma kontakty - podczas pracy w pomocy doraźnej - z chorymi psychicznie (głównie w zaostrzeniach) szukałem odpowiedzi na pytanie: jaka jest różnica między chorym psychicznie, a opętanym?

   Struktura naszego świata oparta jest na nędznej wiedzy materialistycznej. Trudno wyobrazić sobie, aby lekarz naszego systemu zastanawiał się nad opętaniem („głupotami”). Opętanie może mieć różne formy (napady szału, całkowite rozdwojenie jaźni, lekkie zamroczenie, natręctwa myśli, przygnębienia, myśli prześladowcze, czyny natrętne, itd.).

   Wielkie niebezpieczeństwo tkwi w uczestnictwie w seansach spirytystycznych. Medium czyli osoba kontaktująca się z tamtym światem spotyka się z demonami, które udają dusze ludzkie...inni uczestnicy też są narażeni. Złe duchy mają wiedzę i są przewrotne...mogą udawać nawet Jezusa. One dobrze wiedzą, że istnieje Stwórca.

   Wszelkie przesłania uzyskane w ten sposób są bezwartościowe, bo zły duch czyta wszystko w naszych myślach...stąd mistyfikacje (pojawia się „żona”, która jest mężczyzną). Starają się szkodzić ludziom na wszelkie sposoby i to z powodu...nienawiści! Jedna z rodzin zdemolowała mieszkanie w poszukiwaniu skarbów zostawionych przez zmarłego (demon wskazywał wciąż inne miejsca)..

   Skutki ich działania mogą być opłakane: obłąkanie, samobójstwo i inne nieszczęścia. Wiele podręczników informuje...jak wywołać ducha, ale żaden nie radzi co zrobić, aby wypędzić ducha! 

    Ludzi pobożni także atakowani są przez złe duchy...tak było z proboszczem z Ars i z o. Pio. Szczególnie narażeni są modlący się za dusze pokutujące. Trzeba dodać, że świat duchów nieczystych największy sukces odnosi w przekonaniu, że: „tamtego świata nie ma, nie ma więc złych duchów”.

    Niebezpieczeństwa kontaktu tkwią już w samym czytaniu o wiedzy tajemnej (okultyzmie, magii, spirytyzmie, zainteresowaniu z ciekawości tamtym światem..itp.).

   Ten problem istnieje także dzisiaj, gdy edytuję ten zapis (29.08.2018) dlatego w opętaniach biorą udział kapłani - egzorcyści oraz odpowiednio przeszkoleni psychiatrzy (ich współpraca jest nieodzowna).

                                                                                                                                APeeL