Ręka z tlenem opadła

Kroplówka wyłączona

Już nie tu - jeszcze nie tam

Twarz jasna...

Cielak pod młotkiem klęka. Ktoś przebił kota widłami.

   Głowa w bok przechylona

Sztuczny oddech przerwano

Już nie tu - jeszcze nie tam. Przyszedł lekarz...

Borsuk upadł pod kijem. Ryba z siatki wypadła.

Powieki zamknięto i przyciśnięto

Szczękę podwiązano

Już nie tu - jeszcze nie tam. Ręce skrzyżowano...

Krzyknęła świnia pod obuchem. Kogut zatrzepotał skrzydłami.

Piżamę zdjęto i medalik

Garnitur czarny, buty nowe

Już nie tu - jeszcze nie tam

Zgon zapisano...

Pasują tutaj zapisy ze skasowanego blogu (dla początkujących)

05.04.2009(n)  Godzina ostatnia…

    No i co?…Hubercie (germ. Hugu -rozum, beraht – jaśniejący) i Filipino (droga przyjaciółko). Jeżeli czytasz to dzisiaj…masz 3-4 dni do podjęcia decyzji; czy rzucisz pod nogi Pana Jezusa gałązki z okrzykiem „hossana” czy będziesz wśród rozszalałych z nienawiści.

   Masz wolna wolę…nawet Bóg nie może zabrać tej własności. Moja żona powiedziałaby; „co ty piszesz”? To dobra niewiasta, wierząca i modli się bardziej ode mnie („na godzinę”)…stara się o wiele, a potrzeba mało, albo nic.

  U mnie – z dzisiejszej Mszy Św. – zostało tylko zaparcie się Piotra i  łzy, które  popłynęły z  oczu. Ten, który wszystko widział, palcem dotykał cudów…sam zobacz, co uczynił przestraszony śmiercią!                                                                                                                                     APeeL

19.04.2009 Masz jeszcze czas...

Niedziela Miłosierdzia Bożego

   Napływa, aby napisać Ci o mocy Szatana, a ta moc to twoja mądrość. W piekle był konkurs; jak mądremu zgubić duszę? Chodziło o najsprytniejszą sztuczkę (przecież znasz się na bankomatach, tombaku, promocjach, pożyczkach bezprocentowych…).

    Wiele sposobów jest już ogranych; nie ma Boga (www.racjonalista.pl), Bóg zły i groźny sędzia, pędzenie życia lekkiego, przyjemnego, a nawet „podwójnego”…w wielkim nieszczęściu „jedyne wyjście” to samobójstwo. Nie będę opisywał arsenału Mąciciela i Oszusta (dzisiaj mylił mi godzinę Mszy św., abym nie trafił do kaplicy, gdzie są relikwie s. Faustyny i piękna uroczystość).

    Wiesz jaki czart wygrał? Ten który zalecił wmawianie, że na powrót do Boga (nawrócenie) masz jeszcze dużo czasu, że możesz to zostawić na późniejsze lata (emerytura). Dodam - za kapłanem w podeszłym wieku, że starego nawrócić to Murzyna umyć!

                                                                                                                                      APeeL