Rocznica Powstania Warszawskiego

   Przypomnę, że Powstanie trwało od 1 sierpnia – 3 października 1944, a było zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. Powstanie warszawskie było wymierzone militarnie przeciw Niemcom, a politycznie przeciw ZSRR oraz podporządkowanym mu polskim komunistom. To byłą nieudana próba samodzielnego wyzwolenia stolicy, bo wsparcie udzielone przez USA i Wielka Brytanię było niewystarczające.

   W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi i po masakrze zakończyło się kapitulacją 3 października 1944 roku. Ze względu na jego tragiczne skutki dyskutowany jest sens tego zrywu.

   Dzisiaj jest bardzo gorący i parny dzień. Dla mnie to ciężka próba, bo mijam parking, gdzie jest piwo, a to już pierwszy sierpnia; nie mogę pić. Wiem, że to piwo jest dla mnie próba...wierności w małym. Zważ, że jestem na początku drogi w poszukiwaniu Boga i taka miara; „głupie piwo” i to w upał. Przecież to napój, nikt nie widzi!

   Dzisiaj, gdy to przepisuję (17.02.2020) wiem, że to była wielka próba...od Szatana. Krzyknąłem wówczas trzy razy; nie! nie!! nie!!! Dodatkowo postanowiłem ten dzień (rocznice Powstania Warszawskiego) uczcić ciężka pracą.

    Ponadto podczas przejazdów samochodem słuchałem homilii papieża. Nawet odkryłem, że jest to dobry sposób na gadatliwość, a właśnie prosiłem Matkę Bożą o pomoc w walce z tą wadą…

                                                                                                                            APeeL