Św. Józefa

   W TVP Info trwały wypowiedzi ekspertów na temat obecnej pandemii...z różnymi radami. Tak chciałbym tam zadzwonić i wskazać na Boga Ojca i Jego moc. Nikt już nie pamięta o plagach egipskich, które omijały Izrael.

    Cicho siedzi nasza hierarchia, a jest okazja przyznać się do wiary i ufności Bogu naszemu Tacie...z podniesieniem na duchu wiernych. Nie chodzi o list pasterski, ale o wystąpienia kapłanów mówiących z mocą o jedynie prawdziwej wierze w Boga Objawionego.

   W tym czasie Szatan podsuwa chęć wierzenia w moc człowieka, a nikt nie odważy się wskazać na Bestię, bo mamy XXI wiek. Zarazem mając rozum, zamiast ujrzeć - cud stworzenia wszystkiego - tkwimy w kołtuństwie duchowym. Przy okazji bezbożnicy mają powód do napadania na katolików, opustoszały kościoły i nic już nie wróci do stanu poprzedniego.

    Pomyślałem o tych, którzy nigdy nie korzystają z pomocy Boga Ojca i całych zastępów niebieskich. Nie znałem intencji, ale serce zalała bliskość św. Józefa, bo mam wielki kult do tego przybranego ojca Dzieciątka Jezus. Piszę to, a towarzyszy mi - Jego piękny obraza - przyniesiony ze śmietnika.

   Podczas spaceru modlitewnego trafiłem na intensywnie pracujące mrówki, budujących domy oraz bloki mieszkalne. Zarazem ujrzałem marność naszych wysiłków, gdy nie idą w parze z Wolą Boga. Pokazuje to obecna pandemia...w gruzy padają różne plany ludzkie. Na Mszy Św. w słowie o św. Józefie, także patronie dobrej śmierci będzie podkreślone jego zawierzenie Bogu Ojcu.

   Po Eucharystii płynęła suplikacja „Święty Bożę”, a później poszedłem za kapłanem niosącym Monstrancję. Serce ścisnął ból, a łzy kręciły się w oczach, bo była to wielka łaska z późniejszym błogosławieństwem i litanią do św. Józefa w której wołałem za objętych dzisiejsza intencją.

   Bardzo przykro jest Bogu, gdy ktoś o nic nie prosi. To oznacza, że jest sierotą duchowa, bo neguje istnienie Osobowego Ojca...wiernych Panu pozostała garstka. Na zakończenie tego dnia zostałem pobłogosławiony krzyżem z kaplicy MB Częstochowskiej…

                                                                                                                                        ApeeL