Przed północą w TV 4 oglądałem dramat wojenny - oparty na prawdziwych wydarzeniach - z czasu wojny koreańskiej w 1950 r.; „Bitwa o Jangsari” (reżyseria prod. Kyung-Taek Kwak).

    Grupa 772 uczniów szkoły wojskowej (KRLD) miała wykonać dywersyjną akcję na plaży Jangsari w Korei Południowej.  Jako "ochotnicy" zostali skierowani na pewną śmierć, aby odwrócić uwagę od miejsca planowanej inwazji w Incheon. 

  Rano przebudził mnie sen w którym z dziury po zębie płynął strumień „żywej” krwi, która zabrudziła ręce i piżamę. Po wstaniu wróciła sprawa precyzyjnego działania komunistów. To wysłannicy upadłego Archanioła o nadprzyrodzonej inteligencji...w czynieniu zła: zabójstwa, podrabianie dolarów, napady na strony internetowe oraz banki z kradzieżą ludzkich pieniędzy. 

    Chciało się płakać z równoczesnym dziękowaniem Bogu Ojcu za wszystko; od ciepłego domu i łóżka - poprzez świeży chleb, mleko, nogi i ręce, wzrok, a nawet normalne połykanie pokarmów - do wolnej i chronionej ojczyzny z Kościołem świętym. Rodacy pytani przeze mnie nie widzą, że mieszkamy w raju na ziemi (w porównaniu do świata).

   W tym czasie ludzkość za nic nie dziękuje, ale szykuje się do atomowego unicestwienia świata...miejsca naszego zesłania na poprawę (nawrócenie). Zarazem zamyka się kościoły, morduje chrześcijan, a katolików traktuje jako chorych psychicznie. W Świetle Boga łatwo jest ujrzeć, że ziemia staje się coraz bardziej piekłem...

   Świat cały czas balansuje nad przepaścią, a w tym czasie całkowicie zaślepieni duchowo walczą;

- o prawa dla żyjących gorzej niż szczepy małp („spółkujący inaczej”) z atakiem na rodziny ludzkie

- wymyślane są prawa dla zwierząt z podsuwaniem wegetarianizmu, itd.

   Przed wyjazdem na Mszę św. poranną miałem pokazane pragnienie „pójścia na wojną”. Zrozum teraz „automaty ludzkie” ćwiczone w KRLD. Nie miałem pojęcia o dzisiejszej intencji i o tym, że jest to dzień poświęcony Świętym Archaniołom.

   Na początku Mszy św. popłynie pieśń do św. Michała Archanioła oraz czytanie z Księgi proroka Daniela (Dn 7, 9-10. 13-14). To była wizja Boga Ojca z powołaniem Pana Jezusa, którego wieczne panowanie „nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie”.

   Kościół Pana Jezusa jest ponadnarodowy, nie jest to świątynia w sensie budynku, bo Boga nie można zadziwić złotymi meczetami, ale naszą wiarą w sercu.

    W tym czasie „głupki duchowe” uważają, że upadek mojej wiary (katolickiej) przyniesie wyzwolenie! Nasuwa się pytanie od czego? Wolność Prawdziwa czeka na nas, a zwolenników sprytka nad sprytkami („róbta, co chceta”) przywita Belzebub.

    Dalej był opis z wizji św. Jana Apostoła (Ap 12, 7-12a) o boju św. Michała Archanioła i jego aniołów z Szatanem zwodzącym całą ludzkość. Upadły Archanioł zostanie strącony przez krew Baranka. 

   Później znajdę litanię do św. Michała Archanioła i w nagłej decyzji wrócę na ponowną Mszę św. o 18.00. To był impuls, bo napłynęła wojna bez końca pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem o Górski Karabach zamieszkały przez Ormian. Najgorsze są groźby ataku na elektrownię atomową w Armenii, a zarazem zniszczenie ropociągu dla Europy. Wyobraź sobie żyjących między tymi krajami (starych i chorych oraz matki z dziećmi).

   Po ponownej Eucharystii, która w podziękowaniu od Boga ułożyła się w laurkę...chwyciłem twarz w dłonie i przepraszałem za wyczyny z mojego życia. „Święty Boże, Święty mocny, Święty, a nieśmiertelny zmiłuj się nad nami”. W ulewie wróciłem do domu i padłem wyczerpany przeżyciami duchowymi z tego dnia…

                                                                                                                         APeeL

 

LITANIA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.

Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami!

Synu odkupicielu świata, Boże,

Duchy Święty, Boże, .

Święta Trójco, Jedyny Boże,

Święta Maryjo, Królowo Aniołów – módl się za nami!

Święty Michale Archaniele,

Święty Michale Książę przesławny,

Święty Michale dzielny w walce,

Święty Michale pogromco szatana,

Święty Michale postrachu złych duchów,

Święty Michale wodzu wojska niebieskiego,

Święty Michale zwiastunie Bożej chwały,

Święty Michale radości Aniołów,

Święty Michale zaszczycie nieba,

Święty Michale przedstawiający Najwyższemu prośby nasze,

Święty Michale obrońco dusz sprawiedliwych,

Święty Michale posłanniku Boga,

Święty Michale przewodniku nasz w modlitwie,

Święty Michale nasza tarczo w pokusach,

Święty Michale warownio ludu Bożego,

Święty Michale stróżu i patronie Kościoła,

Święty Michale dobroczyńco sławiących Cię narodów,

Święty Michale chorąży zbawienia,

Święty Michale aniele pokoju,

Święty Michale prowadzący dusze do wiecznej światłości,

Święty Michale zwierzchniku w niebie,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,

przepuść nam, Panie!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,

wysłuchaj nas, Panie!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,

zmiłuj się nad nami! 

P. Módl się za nami, święty Michale Archaniele,

W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. 

   Módlmy się. Wszechmogący wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana na­szego. Amen.