Dzień Jedności Chrześcijan

    Prawie z "płaczem" napisałem o wspomożenie mojej strony internetowej, ale nie wiedziałem, że było to w ramach w/w intencji (teraz jest na witrynie)...

     Tak to się napisało, ale  muszę mieć stałego administratora (250 zł / miesięcznie), a ponadto mam do przepisania kilka lat dziennika (wymaga to zlecenia polonistom) z moim opracowaniem i edytowaniem świadectw...

    Natomiast Ty słusznie zapytasz, że chwalę się odczytywaniem Woli Boga Ojca, a tu skarżenie się na własny los, nie przyjmowanie cierpień i żebranie. To wszystko prawda, ale moje świadectwa wiary pomagają poszukującym drogi do świętości, a mających podobną łaskę utwierdzają w prawdzie. Niejeden chciałby współuczestniczyć w tym dziele...

    Niepewny wyszedłem na Mszę św. wieczorną i zacząłem moją modlitwę. W tym czasie napływały obrazy różnych zdarzeń (jako przykład):

- moja matka miała manię przestawiania gratów w mieszkaniu...brała do tego chłopów z ulicy.

- wyjaśniło się zawiezienie starego telewizora zamiast na śmietnik do zakładu, gdzie reperacji dokonuje „Pan 200 zł.”...już drugi raz zaczyna od tej sumy z zaleceniem dającym radość; proszę przyjść za godzinę. Po tym czasie biegniesz uważając, aby się nie przewrócić, a trzeba przybyć za 5 godzin i dołożyć jeszcze 150! Ile wyjdzie po kilku dniach nie wiem?

- to metoda podobna do stosowanej przez kolegę po fachu Tomasza Grodzkiego (od „zabójczych kopert”).

- kierowca ciągnął za samochodem worki na których siedziały dzieci. Na zakręcie, ostatni wpadł na drzewo (jedna z dziewczynek została ciężko ranna).

- Federacja Rosyjska zajęła Krym (tak chcieli mieszkańcy w referendum), a Ukraina odcięła im wodę.

- Izrael wciąż czeka na zbawiciela.

- „górskie morsy” wymagały interwencji służ: jedna z pań prawie zamarzła na śmierć.

- pacjent z zapaleniem wyrostka robaczkowego nagrzewał sobie podbrzusze (doszło do pęknięcia).

- najęta opiekunka dzieci - po czasie - okradała właścicieli mieszkania (miała dorobione klucze).

- zapraszani na randkę (żonaci) byli usypiani i okradani.

- przechodziłem obok sklepu Zumi – Sushi, który zamknięto jeszcze przed otwarciem.

- po dowiedzeniu się, że dzisiaj jest dzień modlitw za jedność chrześcijan...napłyną obrazy Lutra i Kalwina: „poprawiaczy” wiary katolickiej. Wiem, że nie ma u nich Eucharystii!

   Mój Profesor św. Paweł powiedział (Hbr 6,10-20), abyśmy nie byli ospałymi w wierze, bo wówczas zostaniemy hojnie pobłogosławieni. Dotarły też słowa (Ef 1,17-18): abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania. Natomiast Pan Jezus w Ew (Mk 2,23-28) musiał tłumaczyć faryzeuszom ich zaćmienie.

    Komunia św. sprawiła, że odeszły rozproszenia, a modlitwa miała już przebieg duchowy...nie chciało się wrócić do domu.

                                                                                                                       APeeL