Dzisiaj „pracowałem” dla szerzenia świadectwa wiary (2.30 - 6.00) i po kilku przyśnięciach - jak Napoleon na koniu - trafiłem na Mszę św. o 7.15. Ktoś powie, że „wciąż to samo”, a właśnie na tym nabożeństwie pięknie śpiewano Ps 79 (na głosy), a później "Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo" (jakby w małym chórze). Tylko dla tego momentu warto było przybyć o tej godzinie...dodam, że nudne są „atrakcje” ziemskie.

   Nasuwa się pytanie: czy chleb dany nam przez Boga Ojca komuś się „przejadł”, bo dla mnie cała reszta jest dodana (nawet ośmiorniczki i smażone cykady). Ten przykład jest istotny, ponieważ takim Chlebem Życia jest Eucharystia (Duchowe Ciało Pana Jezusa)...dziwne, bo dzisiaj przyjmie formę mikroskopijnego bochenka chleba!

   Po wejściu do kościoła na tablicy wzrok przykuły słowa o szukających sensu życiaJeżeli nie zapragniesz zbawienia...demon wyprowadzi cię w pole. Dowiesz się wszystkiego po śmierci i będziesz czekał na pomoc „resztki Pana”, ale tylko pojedyncze osoby wołają za dusze czyśćcowe.

   W tym czasie Pan Jezus w Ew (Mk 10,32-45) zapowiedział co z Nim się stanie, a synowie Zebedeusza, Jakub i Jan poprosili, aby w Jego chwale „siedzieli jeden po prawej, drugi po lewej Twej stronie”. Pan Jezus dał im reprymendę przy oburzeniu pozostałych Apostołów: „Nie wiecie, o co prosicie”, bo kto chce być pierwszym lub wielkim, niech stanie się sługą i niewolnikiem.

1. Dodał też, „że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę”. W tym momencie w TVN24 pokazano dziennikarza Protasiewicza porwanego z samolotu...ze złamanym nosem, wybitymi zębami i siniakami na twarzy. Pasuje tutaj błagalne wołanie psalmisty (Ps 79): „Niech jęk pojmanych dojdzie do Ciebie i mocą Twojego ramienia ocal na śmierć skazanych”.

   A jeszcze niedawno bębniono o reżymie u nas, a zarazem Rewolucja Ulicznic robiła spędy w czasie pandemii z ochroną „milicji obywatelskiej”. Czym różniło się to od opętanego Łukaszenki, który chce się przypodobać Putinowi?

   Czerwone dziadki niedługo wpadną w łapska Belzebuba (władcy demonów), gdzie spotkają się ze Stalinem. Koniecznie trzeba wspomnieć, że wymordował milion członków partii bolszewickiej, chodził w kamizelce kuloodpornej, a do swojej daczy wracał w szpalerze wojska. Umarł biedaczek (udar) i leżał trzy dni w swoich odchodach, bo bano się wejść do jego gabinetu.

2. Tutaj prosi się pragnienie Bronisława Komorowskiego z Ruskiej Budy...dziadek wraca do polityki. Prawdopodobnie przeszedł bezobjawowo żółta zarazę, która muli mózgi. Każdy pamięta jak przegrał w wyborach...nie sprawdziło się proroctwo Adama Michnika o przejechaniu zakonnicy w ciąży na pasach. 

   Redaktor z "wybiórczej" ma dobra rękę...pobłogosławił też zdziecinniałego Rafała Trzaskowskiego ze słowami, że "palantom władzy nie oddamy"...

3. Najczęściej w kościele czytają kobiety. Kiedyś pytałem sam siebie dlaczego kobieta nie może być kapłanką? Wiem jak bardzo cierpiała s. Faustyna, która wspominała o pragnieniu rozdzielania Ciała Pana Jezusa. Na zgniłym duchowo Zachodzie panie odprawiają nabożeństwa, ale tam nie ma Eucharystii.

4. Właśnie jest klepsydra zmarłej (św. Jehowy): nie uznają nieśmiertelności duszy (nawet negują jej posiadanie), ale czekają na zmartwychwstanie (144 tys. „wybrańców”). Nie ma u nich krzyża, ale na palu jest tabliczka z danymi i adnotacją: „oczekuje na zmartwychwstanie”.

    Natomiast Szymon Hołownia (prawosławny) pchał się do Eucharystii w kościele katolickim...

5. W Chinach karzą za posiadanie Biblii, ale od małego uczą sztuki uzdrawiania (medycyna chińska) przy pomocy Qi-Gong czyli energii życiowej. Właśnie tę siłę wewnętrzną odkrył generał Wan Su-jiang, który kochał sztuki walki i w pociągu uzdrowił kogoś z bólami brzucha (uwierzył w siebie). Stał się nawet dyrektorem instytutu.

6. Bożek Kim Jong Un chce zniszczyć USA...nawet był w tej sprawie u swojego "papieża" (W. W. Putina).

7. Pragnienie władzy nad światem jest wlewne przez Belzebuba, który ma jeszcze w zanadrzu: „miłość” czyli seks w stylu „róbta jak chceta” (zalecany jest analny i oralny)...nawet „wolne media” TVN ze Stokrotką są za. Jego łaską jest też posiadanie metalu czyli złota. Można też zbierać zegarki jak dworak Donalda mniejszego (Nowak).

   To tylko „wrzutka” ludzkich pragnień, dodaj do tego swoje, rodziny, otoczenia, rodaków i całego świata. Pomyśl, że ogarnia to wszystko Bóg Ojciec. Dlatego pasuje tutaj dzisiejsze błaganie przez proroka Syracha (Syr 36):

    „Zmiłuj się nad nami, Panie, Boże wszystkich rzeczy, i spojrzyj, ześlij bojaźń przed Tobą na wszystkie narody, Niech Cię uznają, jak my uznaliśmy, że nie ma Boga prócz Ciebie, o Panie!”   

   Łzy zalały oczy, bo to moje słowa...od brata, któremu podziękuję, gdy się spotkamy. Po nabożeństwie majowym odmówiłem moją modlitwę w intencji tego dnia…

                                                                                                                   APeeL