Jezusa Chrystusa Króla Wszchświata

 

                Chrystus Królem Wszechświata   
                                       Golgota     
  W tym czasie w Ewangelii Łk 23, 35-43 była relacja z umierania Pana Jezusa na Golgocie. Tamte szyderstwa trwają dalej, bo ludzie nie rozumieją, że Pan Jezus mógł zejść z krzyża... ale wówczas Królestwo Boże byłoby dalej zamknięte!
    W nocy trafiłem na blog prof. Jana Hartmana (www.polityka.pl Loose blues) gdzie dał wpis "Tusk i cała reszta". Profesor jest zaniepokojony brakiem Frontu Jedności Narodu (jednej listy wyborczej: od Hołowni Obywatelskiej poprzez rolników z Marszałkowskiej, czerwonych i kolorowych do pełnych obłudy czyli PO.      
     "Czas leci, zewsząd słychać głosy wzywające do zjednoczenia opozycji, a tu nic". W tym czasie reżim Kaczyńskiego szykuje się do trzeciej kadencji. Pan profesor wzywa do boju, bo "trzeba Polskę wyrwać z łap mafii"...
"Tusk jest jak ojciec – mamy go, jakiego mamy, i drugiego nie będzie". To obecnie polityk wagi ciężkiej, formatu światowego.

    "Ględy Kaczyńskiego brzmią żałośnie i żenująco, gdy porównać je z wystąpieniami byłego i (miejmy nadzieję) przyszłego premiera"."Widzimy dziś Tuska w roli twardziela, który nie boi się grozić politycznym gangsterom pogruchotaniem kości (...)"...

    Dałem tam komentarz, którym był poniższy list do „Faktu”. Po wizycie Donalda Tuska w redakcji (17.02.2008) prosili o pisanie listów do premiera. Wówczas dałem jego ocenę…w sensie przydatności do rządzenia naszą ojczyzną.

1. CECHY CHARAKTERU  Pan jest dobrym człowiekiem, ale słabym psychicznie z brakiem stanowczości (typ zachowania „B”), a tu trzeba twardości i charyzmy ( typ zachowania A czyli „władca”). Nie wystarczy kochać. Trzeba jeszcze rządzić. 

Wniosek; premier pozorny (malowany)!

2.  PAN „RZĄDZI” Trwa ostateczne grabienie majątku narodowego RP z postępującym zubożeniem części społeczeństwa oraz walka z Kościołem katolickim. Mocne otoczenie dzielnie działa poza Pana plecami. Nic nie pomogą sondaże, przecież już raz Pana zgubiły! Nie widzi Pan krzywdy, którą wyrządza się mojej ojczyźnie? 

Wniosek; Pan jest premierem, którym manipulują!

3. CEL ŻYCIA; PREZYDENTURA   Pan oderwał się od ziemi i dąży do tego urzędu kosztem narodu. Nie nadaje się Pan także na prezydenta RP. Ja przechodziłem tą straszną chorobę!

Wniosek; chory na władzę.

4.  PO czyli PLATFORMA OBIETNIC Pomijam  fakt; „och! dopiero pierwszy raz w życiu jestem premierem”, ale Pan powinien wypełnić część obietnic i być sercem przy cierpiących rodakach. Ja wiem, że nie uda się załatwić wieloletnich zaległości, ale trzeba zniwelować przepaść finansową (3 ml Polaków  żyje na marginesie). 

Wniosek; niesłowność (fatalna wada u mężczyzny).

5.  MĘTNOŚĆ W MOWIE   Św. Hieronim „Listy”; "(...) trudniej jest uzasadnić własne przekonanie niż potępić cudze (...) Abym ci mógł wierzyć, a raczej rozumieć, co mówisz- często bowiem rozwlekłej mowie brak przejrzystości, a gdy ktoś jej nie rozumie, to oczywiście nie gani (...) chociaż nie umieją mówić, nie mogą milczeć.

   Ps. 56, 5. (...) Wyjaśnię ci (...) nie układnymi i miłymi ludziom słowami (...) lecz językiem prostym, aby (...) tłumaczenie nie wymagało innego tłumacza, co się bardzo często zdarza zbyt wymownym, że trudniej jest zrozumieć ich wyjaśnienia niż to, co usiłują wyjaśnić (...)".

    Na jakich kursach i gdzie ćwiczono was w tej mętnej mowie. W tym stylu Pan Premier zaczął i tak już zostanie.

 Wniosek; oratio est ori ratio - mowa to sprawa ust!

6.  WIARA KATOLICKA JAKO PARAWAN   "Pan ci rzekł, iż będzie dla ciebie Bogiem, o ile ty będziesz chodził Jego drogami, strzegł Jego nakazów, praw i rozporządzeń i słuchał Jego głosu". Pan premier rani Boga Ojca, a także kochających ojczyznę, która jest Jego wielkim darem. Nie wystarczy zawołać; ”Tak mi dopomóż Bóg”! Nie wystarczy także wyjechać w świetle kamer do Częstochowy, bo: "tak mi dopomóż Bóg” oznacza; „bądź Wola Twoja”… Wniosek; Pan premier rządzi bez błogosławieństwa Boga...

   Sprawdziła się intencja z dnia 29.11.2007(c); za tych, którzy nie nadają się do tego, co czynią. https://www.wola-boga-ojca.pl/1112-29-11-2007-c-za-tych-ktorzy-nie-nadaja-sie-do-tego-co-czynia

     W tej intencji poświęciłem w/w Mszę Św. poranną z Eucharystią, która ułożyła się w laurkę (jako podziękowanie za wczorajszy wysiłek). Ten dzień zakończył się pobytem na koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, gdzie w serce wpadła pieśń:

    "Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana (..) Tyle razy gnębił cię kat. 

     Ale zawsze czynił to obcy,  

      A dziś brata zabija brat!"...

                                                                                                                                   APeeL