Pierwszego Męczennika św. Szczepana

    Od Ołtarza św. popłyną słowa z przesłuchiwania św. Szczepana (Dz 6,8-10;7, 54-60): "Gdy usłyszeli to, co mówił zawrzały gniewem ich serca i zgrzytali zębami na niego". Gdy zawołał, że widzi otwarte niebo i Zbawiciela po prawicy Boga Ojca..."podnieśli wielki krzyk, zatkali sobie uszy i rzucili się na niego wszyscy razem. Wyrzucili go poza miasto i kamienowali (..)". Przed śmiercią poprosił: "Panie, nie poczytaj im tego grzechu". 

                                Św. Szczepan 

                                           Sieradz. Praga. Świeci na każdy dzień...

    Natomiast Pan Jezus powiedział (Ewangelii Mt 10, 17-22): "Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. (..) Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu Mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".

    Zapoznałem się z tą zapowiedzią na przełomie 2007/2008 r. we własnej Izbie Lekarskiej. Jest mi przykro, bo koledzy trwają dotychczas w poczuciu, że moja łaska wiary (mistyka) to schizofrenia bezobjawowa (z ruskiego na nasze: psychuszka).

   Zarazem napłynęła zapowiedź POsła Nitrasa, że po ich powrocie do władzy będą "opiłowywać katolików". Nie trzeba szukać daleko. Wejdź na blog prof. Jana Hartmana (www.polityka.pl Loose blues), który 24 grudnia 2022 (w Wigilię) dał wpis "Jak nam ksiądz Matczak święta urządził".

   Wprost czuje się, że jest to budowniczy Nowego Porządku Światowego...pod przewodnictwem Księcia tego świata jako przeciwieństwo Królestwa Bożego na ziemi! Stąd jego ochrona i bezkarność w atakowaniu naszej wiary. W tej grupie są antykrzyżowcy, którymi okazali się działacze w Izbie Lekarskiej.

    Po Eucharystii uniosłem się ponad to wszystko, cały świat oddalił się, można powiedzieć, że dopiero wówczas widzisz łaskę niezasłużonego cierpienia i po czasie żałujesz, że dochodziłeś swego. Wołałem do Boga Ojca, serce ściskał ból, a łzy zalewały oczy. To sekundowe błyski wszechogarniającej miłości...nieprzekazywalne, a zarazem niezrozumiałe i śmieszne dla ludzi normalnych.

    Zobacz jaką otrzymałem próbę, ponieważ właśnie przeczytałem list przysłany przez Jerzego Kwaśniewskiego z Ordo Iuris, którzy w informacji przekazał, że - po ich interwencji - Ikea przywróciła zwolnionego niesłusznie z pracy...za czytanie Biblii!

     W prośbie o wsparcie finansowe podkreślili...

- Bronimy praw ludzi wierzących

- Stajemy w obronie chrześcijan...wobec narastającej fali nienawiści do wyznawców Chrystusa.

    Odpisałem. Pokażcie swoją moc w prawdziwej krzywdzie. Mafia w Izbie Lekarskiej stwierdziła u mnie - łamiąc wszystkie prawa - chorobę psychiczną. Za co? Za obronę krzyża, który w 2007 r. powalił kolega psychiatra. Wówczas w TV Trwam był trzyodcinkowy reportaż na ten temat.  

     W 2013 r. badała mnie najwyższa komisja lekarska w RP:

- prof. Marek Jarema, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii

- prof. Andrzej Kokoszka, psychiatra

- prof. Romuald Krajewski (przewodniczący - reprezentujący OIL w W-wie).

    Na spotkaniu była dyrektorka M-G ZOZ-u, która odpowiadała za moją pracę. Nie stwierdzono choroby, nie dano mi żadnego dokumentu. Po mojej dwukrotnej prośbie o naprawienie krzywdy (co 4 lata jest nowa Ok. Rada Lekarska)...nie wpuszczono mnie na salkę obrad i zlecono ponowne badanie.   

   Jeżeli naprawdę działacie w obronie wiary katolickiej to niech ktoś przyjedzie i zobaczy mój krzyż, którym opiekuję się od 30 lat.  Pojedziemy do proboszcza (dał szereg zaświadczeń) i potwierdzi, że od 30 lat uczestniczę w codziennej Mszy św.!

   Wejdziemy jeszcze do mojej b. dyrektorki...niech powie o mojej pracy, a wie, że zostałem napadnięty. Zastosowano psychuszkę (schizofrenia bezobjawowa), a ładniej psychoza czyli życie w świecie nierealnym. Dodatkowo...

1. Niech ktoś przejdzie do obecnego wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła i zapyta: dlaczego zaocznie rzucił we mnie takim rozpoznaniem, a później "nauczał" w TV Trwam?

2. Zadzwońcie do obecnego prezesa NIL-u Łukasza Jankowskiego z zapytaniem dlaczego podpisał obecnie (mimo badania w 2013), że jestem chorych psychicznie? Nigdy się nie widzieliśmy.

3. Zapytajcie dlaczego w komisji lekarskiej w 2008 r. nie było przewodniczącego (do tego szefa Komisji Etyki Lekarskiej)? Zbadał mnie będąc na wczasach (w piśmie "bez zainteresowanego").

    Nie mogę zapisać sobie leków, a nie bada się emerytów. Czy można kogoś trzymać w zawieszeniu od 2009 r. Wystąpiłem o zabranie mi pwzl z uzasadnieniem, ale też kręcono.  

   Pokażcie co potraficie. Podzielimy się należnym odszkodowaniem (w W-wie jest mediator).To będzie Wasz sukces! Proste: mediator, prowadzenie przez Ordo Iuris, a ja dostarczę całą dokumentację...

     Przez 1.5 godziny odmawiałem moją modlitwę, powtarzając dziesięciokrotnie niektóre stacje Drogi Krzyżowej (z koronką do Ukrytych Cierpień Jezusa w Ciemnicy) i św. Agonii (z koronką do 5-u św. Ran Zbawiciela)...                                                                                                                                                                                        APeeL