Musisz uwierzyć, że jako drinker i pokerzysta otrzymałem łaskę wiary. Wiele babć mówiło do mnie: proszę księdza! Faktycznie od czasu Okrągłego Stołu (nawrócenia) byłem lekarzem ciała i duszy.

    Pasują tutaj słowa Pana Jezusa (Łk 4, 23-30): "żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie". Taka jest prawda, bo znajomi znają mnie z czasu, gdy byłem jeszcze starym człowiekiem.

    14 marca 2023 r. prof. Jan Hartman na swoim blogu (www.polityka.pl Zapiski nieodpowiedzialne) dał wpis: "Jak się traci wolność". Wymienił w punktach grzechy obecnej władzy z wezwaniem do Wielkiej Wojny Ojczyźnianej typu Rewolucji Lutowej i Październikowej, a jest za demokracją.

    To nie jest "chłopek-roztropek", ale filozof z krwi i kości, co oznacza zarazem ograniczenie w sensie Mądrości Bożej. Nie wie, że istnieje Wolność Prawdziwa, a tego nie da się przekazać osobie nie mającej łaski wiary.

   Zbanowano mnie na tym blogu (dr. Bylejaki), ale zarejestrowano jako Fanatyka religijnego. Dałem tam komentarz do demonicznych wygibasów profesora: "Pachnie to nawoływaniem do wojny domowej. Wzywający do bratobójstwa żałuje róż, gdy płoną lasy! Już niedługo pogodzi nas wszystkich tow. Wowa"…

    Dziwi zachowanie Donalda Tuska z Borysem Budką i resztą ferajny. Pędzi kryzys światowy, na granicy stoją gotowi do zabijania wymyślonych wrogów, a tu pragnienie przewrotu (nie wypaliła Rewolucja Ulicznic). Myślą, że ludzie nie zapomnieli o knajpie Sowa&Przyjaciele.

   Ja na miejscu obecnej władzy ogłosiłbym stan wyjątkowy lub wojenny, zawiesił wybory, które w zagrożeniu bytu ojczyzny nie mają sensu. Zarazem ruszyłbym zapasy złota zgromadzone na Czarną Godzinę, która właśnie nadeszła. Nie możemy liczyć na "partnerów" z UE, która napada na nas dzięki donosom pastora Roberta Biedronia ("figę z makiem dostaniecie"). Teraz spodobały im się nasze lasy. Co będzie dalej?

    Od rana męczyłem się ze starymi zapisami dziennika...uciekła czas mający dla mnie wagę diamentów. Muszę wyrobić narzuconą normą przepisywania (30 / m-c). Nie zdążę do śmierci, a nikt inny nie może tego dokonać. Pomylisz datę i szukasz pół godziny czego dotyczy zapis. Przestało działać automatyczne sprawdzanie pisowni, a robię bezmiar błędów. 

    Obecnie zmorą jest problem wyłączenia klawiszy trwałych. Ludzi niepełnosprawnych korzystających z klawiatury komputerowej jest garstka, a reszta dostaje szału, bo nie mogą wyłączyć tego "usprawnienia".

    Tak zeszło do Mszy św. wieczornej na której nie dotarły czytania z powodu głowy nabitej ostatnimi kłopotami typu informatycznego. Rekolekcjonista zamiast nauki przeczytał wykład psychologa o ludziach pokręconych. Wskazywał z uporem na ludzi dobrych i zdrowych psychicznie, bo tylko tacy mogą rozwijać się duchowo. Właśnie psycholodzy i psychiatrzy mylą wiarę z chorobą.

    Nawet nie pisnął o codziennych Mszach św. z Eucharystią, Duchu Świętym, potrzebie otrzymania Światła Bożego.

                                 Wy jesteście Światłością Świata                                      Gołąb symbol Ducha Św.

    Podszedłem do Eucharystii, ponieważ zapomniałem o grzechu, który spadł na mnie podczas snu. Wróciłem na zakończenie Nowenny do św. Józefa w intencji...teologów świeckich z samorządu lekarskiego (wiara to choroba).

     Doba duchowa nie trwa 24 godziny. W ramach tej intencji następnego dnia przed Mszą św. o 7.00 na chórze kościelnym wzrok zatrzymał tygodni katolicki "Gość niedzielny" z 29 stycznia 2023 ze zdjęciem patriarchy Cyryla...

                                                                    Patriarcha Cyryl

    Tam cytowano jego słowa popierające politykę W. W. Putina o "szalonych ludziach", którzy chcą pokonać "wielkie rosyjskie mocarstwo". Wg niego Rosja jest atakowana. Prosi Boga, aby "oświecił tych szaleńców", bo grozi nam koniec świata. Pyta zarazem skąd taka zajadłość świata zachodniego? Bóg "nie opuści ziemi rosyjskiej, naszych władz, naszego prawosławnego prezydenta i naszej armii".

    Właśnie w dzisiejszej Ewangelii (Łk 18, 9-14) Pan Jezus wskaże na tych, "co dufni byli w siebie (..)"... 

    To tylko kilka przykładów z piramidy ludzi pokręconych...jutro będę wołał za takich przez 1.5 godziny (towarzysząc oldbojom grającym w piłkę nożnej). To modlitwa także za mnie...

                                                                                                                                   APeeL